Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dan Kegel ohlásil, že kernelový webový server khttpd způsobil chybu jádra OOPS na jeho PowerPC a na jeho x86 pro změnu nezasílá žádné stránky. Anton Blanchard se jej zeptal, zda má nějaký důvod nepoužívat Tuxe. Ten byl testován na ppc64 a stejné patche by měly fungovat i na ppc32. Dan to považoval za skvělý návrh. Khttpd podle něj už dlouho nedosahuje produkční kvality, narozdíl od Tuxe. Ken Brownfield měl jiný názor: khttpd je podle něj velmi kvalitní na IA32 už od jádra 2.4.0-test1. Tux2 však pod velkou zátěží zamrzne s 99% zátěží procesoru. Anton s ním nesouhlasil: Tux2 mu běží stabilně i při rozsáhlých testech specweb. Ingo dokázal spravit všechny nalezené chyby, takže detailní oznámení chyby by pomohlo.
Později Dan napsal, že je čas buď opravit khttpd nebo jej úplně vyřadit z kernelu. David S. Miller měl stejný názor a napsal, že se chystají jej smazat z jádra. Jedinou otázkou je, zda jej nahradit Tuxem či nikoliv. Je zde spousta důkazů, že skoro stejného výkonu lze dosáhnout i v uživatelském prostoru. Dan souhlasil a požádal Marcela o odstranění khttpd z 2.4.19-pre9.
Clifford White se zeptal, zda jeden proces může používat více než 3G of RAM. Luigi Genoni odpověděl, že 3.6G je maximum. Robert Love upřesnil, že můžeš jít až na 3.5GB, od této velikosti se začnou dít nehezké věci.
V průběhu diskuse se Tomas Szepe zeptal, co se stalo s CML2. Už od února neviděl jediný patch a stejně dlouho nezahlédl email od Erica S. Raymonda. Dave Jones odpověděl, že většina vývojářů usoudila, že CML2 má příliš mnoho vlastností pro náhodné uživatele, zatímco postrádá základní funkčnost požadovanou těmi, kdo jej měli používat dennodenně. Někdo jiný poznamenal, že Eric byl vyštván z konference, což je podle něj nespravedlivý, když vezmeme v úvahu, kolik práce Eric vložil do tohoto projektu.
Sean Hunter to považoval za lekci těm, kteří se stylizují jako "Hacker of social systems", že je zde důvod, proč lidé mají dvě uši, ale jen jedna ústa. Nebyl ochoten poslouchat radám a kritice zkušenějších a jeho práce nebyla tak dokonalá, aby ji lidé akceptovali beze změn. Nebyl připraven udělat požadované změny a tak odešel. Ale Andrew Rodland souhlasil s neznámým pisatelem a napsal, že hodně testoval a užíval CML2 a podle jeho názoru to adresovalo spoustu problémů a neustále se zlepšovalo. Ano, měl to své mouchy, ale nevidím všechny ty chyby, o kterých ostatní mluvili.Dokonce i autoconfig má tendenci dělat tu Správnou Věc. Myslím, že nastal čas pro široké testy a použití, když jej všichni opustili.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
make (menu|x|)config
.