Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Do konference přišlo celkem 1794 emailů, nejvíce psali Alan Cox, Linus Torvalds a Marcin Dalecki.
Peter J. Braam napsal, že jeho společnost velmi potřebuje používat soubory větší než 16TB a souborový systém s trilionem souborů. Chápe, proč vývojáři nepřešli na u64 [unsigned int 64 bit], přesto dává na vědomí, že existují organizace, pro něž mají tak velké soubory užitek. Takto nedokáže splnit požadavek na 50 TB velký soubor.
Andrew Morton poznamenal, že by nebyl tak velký problém projít kód, změnit
unsigned long
na pgoff_t
a upravit pár dalších
oblastí, na druhou stranu je tu pár jiných problémů. Linus se hlavně obává
pomalé 64bitové aritmetiky a gcc ji špatně používá. Navíc většina vývojářů by
netestovaly velikost typu pgoff_t
. Nicméně existují situace, kdy
tyto problémy s výkonem jsou akceptovatelné. Používání typu
pgoff_t
, kdekoliv je to možné, není na škodu a zlepší čitelnost
kódu. A ohledně vadného [broken] gcc, jeho verze se dá detekovat a přinutit
dělat správné věci.
Tim Hockin projel soubor drivers/char/nvram.c skrze lindent, přidal pár
vlastních kosmetických úprav a zaslal patch. Linus Torvalds ještě požadoval
opravu return (x); -> return x;
, protože konstrukt
return
není funkce. Zároveň dodal, že by tato konvence měla být
zapsána v dokumentu CodingStyles. Tim tyto změny provedl a zaslal patche vůči
řadám 2.4 a 2.5.
Marcin Dalecki zaslal patch pro IDE a vypsal změny:
Pár lidem se nelíbilo zrušení mapování sektorů a Petr Vandrovec dodal, že jej používá na svém počítači, na kterém BIOS nepodporuje LBA32 a >30GB disky. Jenže Petr potřeboval do existujícího systému vložit velký disk, takže jedinou šancí bylo přemapovat sektory (0 na 1). Marcin si přesto myslel, že IDE není to pravé místo na řešení takovéhoto problému a doporučil úpravu kódu, který scannuje oddíly.
Kevin Corry oznámil uvedení verze 1.1 Enterprise Volume Management Systemu, který se jednou stane EVMS 2.0. Můžete si jej stáhnout z adresy http://www.sf.net/projects/evms. EVMS je dostupné pro obě hlavní řady. Důležitá poznámka: EVMS používá od této verze nové hlavní číslo speciálních souborů: 117. Předchozí číslo 63 je rezervováno pro experimentální ovladače. Výkonostní testy najdete na adrese http://lse.sourceforge.net/benchmarks/evms/.
Andi Kleen ohlásil Linux pro 64bitové procesory na platformě x86, založený na jádře 2.4.19. Více informací je k dispozici na stránkách http://www.x86-64.org.
Pawel Kot dokončil portaci NTFS ovladače 2.0.22 pro jádro 2.4.19. Patch najdete na adrese http://linux-ntfs.sf.net/downloads.html.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: