Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Program s názvem „Idea Town“ odstartuje 11. srpna, přičemž jeho cílem bude získat zpětnou vazbu od uživatelů tzv. stabilních (finálních) verzí Firefoxu ohledně nových funkcí či změn uživatelského rozhraní, které vývojáři do budoucna plánují. Nový přístup Mozilly je poměrně nevšední, jelikož o zásadních novinkách již nebudou rozhodovat samotní vývojáři a betatesteři, ale běžní uživatelé Firefoxu. Pravdou totiž je, že názory betatesterů - nadšenců, se vždy nemusí shodovat s názory běžných uživatelů.
Jak však Mozilla upozornila na svém blogu, v rámci Idea Town rozhodně nebudou testovány všechny zamýšlené novinky, ale pouze ty, u nichž je velká šance, že se objeví ve finální verzi webového prohlížeče. Během několika dalších měsíců Mozilla plánuje vytvořit speciální add-on, pomocí kterého budou uživatelé moci chystané funkce jednoduše spravovat. Jednou z prvních funkcí dostupných v Idea Town, má být chystaný systém vertikálních záložek.
I když to Mozilla na svém blogu explicitně neuvedla, Idea Town zapadá do konceptu změn, který byl vývojáři představen na počátku tohoto měsíce. Tehdy hlavní inženýr Firefoxu Dave Camp napsal, že Mozilla musí (po vzoru konkurence) zvýšit tempo vydávání nových verzí svého prohlížeče. O Idea Town se běžní uživatelé Firefoxu dozví 11. srpna, kdy Mozilla vydá Firefox verze 40. Ten je při svém spuštění na možnost začít testovat nové funkce upozorní.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
lebo podporoval rodiny, kde otec je chlap a mama je zena[citation needed]
finančně podpořil kampaň za zákaz homosexuálních sňatků.2
lebo podporoval rodiny, kde otec je chlap a mama je zena.Ja v tom nevidím rozdiel a to slovíčkarenie na Abičku začína byť čím ďalej väčší opruz.
Dôležitý je kontext v akom to autor komentára písal, čím inak vyjadril to isté.Kontext v tom komentáři víceméně žádný nebyl.
Kontext samozrejme vidím napríklad v tebou linkovanej správičke, ktorá je verejne známa.To že je veřejně známá pravda neznamená že se neozvu když někdo napíše opak (lež).
Medzi bodom 1. a 2. nieje fakt žiadny rozdiel
v kontexte verejne známej informácie ide o to isté, len inak povedané.Já ho tam prostě vidím. Mezi těmi příklady s iinfem také není žádný rozdíl?
javascript:for ( i=0; i<document.styleSheets.length; i++) {void(document.styleSheets.item(i).disabled=true);}To stejné by mělo jít i pro barvy. Rychlé hledání pak nachází například tento doplněk pro klávesovou zkratku.