V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tento článek bude obsahovat historii změn v kódu AbcLinuxu.
Opravena kontrola práv u úprav uživatelského profilu. Původně byla tak přísná, že si někdy ani uživatel nemohl opravit vlastní profil .
První část přechodu z Velocity na FreeMarker. Velocity je knihovna pro View pohled z MVC modelu. Jinými slovy obsahuje jednoduchý jazyk, ve kterém popíšete stránku a proměnné, při zpracování nahrajete data do proměnných a tak získáte finální stránku. Extrémně snadné k používání a velice rychlé!
Nicméně Velocity je na můj vkus příliš jednoduché a některé jeho vlastnosti nesnáším (není podpora lokálních proměnných, parametry jsou předávány jménem). Kvůli nim se například špatně zobrazují diskuse. Dále se mi nelíbí strnulost vývoje a vůbec jeho směřování (hacky místo skutečných řešení). Proto přecházím na FreeMarker, který má podstatně lepší design a aktivní vývoj.
Odladěna podpora anket.
Dnešním dnem jsem přešel z Tomcatu na Jetty. Hlavním důvodem byla snaha o zvýšení rychlosti a snaha o odstranění několika chyb, u kterých předpokládám, že jejich původ leží právě u Tomcatu. Jedná se například o tu chybu, kdy se při hlasování či jiné akci zobrazí, že stránka nebyla nalezena, přestože pro všechny ostatní stránka funguje. Tipl bych si na špatnou interpretaci path JSESSIONID. Na bugreport vývojáři tomcatu nereagovali.
Malou, leč projevem výraznou změnou je lazy instantiation DOM4J stromu. Laicky řečeno odkládám převod řetězce obsahujícího XML do datové struktury až na dobu, kdy ta data jsou skutečně potřebná. Tato změna by měla výrazně zlepšit odezvu, hlavně při procházení sekcí, ve kterých je spousta diskusí.
Odstranil jsem chybu při přihlašování, kdy se po úspěšném přihlášení opět zobrazil dialog pro přihlášení. Nyní se zobrazí uživatelův profil.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: