Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Občas si někdo povzdechne, že by potřeboval s něčím poradit a chtěl by
podrobný návod. Jenže u koho o něj může požádat? No přece na AbcLinuxu.cz .
Vycházíme vám vstříc a proto jsme vytvořili emailovou konferenci
autori@abclinuxu.cz, do které jsou přihlášeni naši autoři. Konference
sice není veřejně přístupná, ale posílat emaily do ní může každý (kromě
spammerů). Takže pokud toužíte po nějakém článku, stačí napsat na adresu
autori@abclinuxu.cz, třeba se daného tématu chytne některý náš
autor.
Kromě toho stále hledáme nové autory. Nemusíte mít vysokou školu žurnalistiky, abyste pro AbcLinuxu.cz mohli psát. Stačí nám vaše znalosti, o které se chcete podělit. Problémy s pravopisem a stylistikou se dají vždy vyřešit. U nás se k ničemu nezavazujete, frekvence článků závisí jen na vás.
O čem můžete psát? Naším hlavním cílem je pomáhat všem uživatelům Linuxu. Takže pokud článek může někomu pomoci, rádi jej zveřejníme. Vaší odměnou bude dobrý pocit u srdce, sláva či finanční odměna, záleží jen na vás. Máte-li zájem, napište mi na literakl@abclinuxu.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Mejte se Michal
P.S. Spojeni na mne je gandalf@mbox.vol.cz nebo na autori@abclinuxu.cz
To je ale jenom takova drobnost...