Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Jj. Prvni vec po obnove z recovery partition je samozrejme nastavit cernou vypln pozadi. Jinak se na to neda koukat.
Nevím, normálně tam mám tohle, jenom pro účely článku jsem to změnil na černou, aby se mi to snáze ořezávalo, na což jsem teda stejně zapomněl.
Kazdopadne mysi... ani jedna. A4-tech X7 750, protoze ma navic proti recenzovanym protiskluz povrchovku. A guma na palci lip vetra.
Ehm, xornet, G300 i pyra mají pogumované boky, xornet navíc i tlačítka. Ale pravda, ani jedna z těch myší nemá na povrchu napodobeninu hrubého šmirglpapíru.
A4Tech X7 si v posledním asi roce nakoupila půlka rodiny. Už po několika měsících měli všichni ukroucené kabely. Jinak to asi nejsou úplně špatné myši za tu cenu, ale na můj styl úchopu se vůbec nehodí — oproti tomu, co je v článku.
Tip: na widlích funguje alt+printscreen, který ti vyfotí jen aktuální oknoNevím, normálně tam mám tohle, jenom pro účely článku jsem to změnil na černou, aby se mi to snáze ořezávalo, na což jsem teda stejně zapomněl.
SnippingTool
Já nejsem žádný pařmen. Než jsem jí koupil zajímaly mě nejvíce tyto věci. A taky už jsem nechtěl jen s kabelem protože na tom mi odešla LGT MX310. Nejslabší místo je přesně u vývodu kabelu z myši. A je jedno jaký ten kabel je, jestli je to tuhá nebo hybná tkaná bužírka. Mimochodem včera jsem vyzkoušel od G700 prodlužovák pro unifying přijímač, a jde tam zapojit i USB tv karta, takže se tímto použitím nevyvyklá z laptopu, když z to tahá těžkej koax. kabel. 3těstí je právě v tom, že jsem ho jinak nesehnal. Mám tedy ještě jeden kratší od kamery Sony a je tak schválně vyrobený, že ta karta do něj nedocvakne.
Více pěkných recenzíTak je to taky o velikosti pařáty, ty jsi zrovna drobné postavy tak ti vyhovují malé.
Nikoliv. Jednak to s velikostí postavy nesouvisí (znám týpka, který je o hlavu menší než já, ale má ruce jak lopaty), jednak jsem ještě před pár lety preferoval veliké myši pro palm grip se střední citlivostí. Po zdravotním problému jsem kompletně změnil styl používání myši — přeučil jsem se na (levoruký) fingertip grip s vysokou (až velmi vysokou) citlivostí.
Nejslabší místo je přesně u vývodu kabelu z myši. A je jedno jaký ten kabel je, jestli je to tuhá nebo hybná tkaná bužírka.
S tím jsem nikdy¹ neměl problém, protože používám držák na kabel (Roccat Apuri, kdybych ho neměl, vyrobil bych si něco podobného). Díky tomu mě ani kabel neotravuje.
¹ Pokud nepočítám čínskou myš za dva dolary, ale ta se rozpadla skoro celá, aniž by se vlastně pořádně používala.
No ale nebudu už kazit téma které je o drobných myší, protože tohle je spíše potkan.
Mimochodem na LinuxDays nebudu, tak ať vám to tam vyjde a něco vám to přinese.Které mluví, pro hráče pro g700s naopak už nemůžu použít 125 hlášení pro 2d, které zaručuje menší citlivost při malém pohybu s ní a drží kurzor více stabilněji, ale zase to není dobré u her.
Nerozumím. Ta čísla jsou jedna věc, ale to, co je relevantní pro hraní FPS na vyšší úrovni, je akcelerace, predikce a vůbec to, jak přesně pohyb kurzoru odpovídá pohybu ruky. To je to, co tuhle kategorii myší do jisté míry diskvalifikuje.
Otázka bude jako všude, jak kvalitní snímač je. A jestli vůbec je nějaký kvalitnější u jiného výrobce.
Samozřejmě, že existuje — viz WMO/IME, Razer DeathAdder nebo Logitech MX518/G400. G500/G700/G9x selhávají už v tom, že mají senzor mimo střed. Jenže tohle je ryze akademická debata, protože nepředpokládám, že někdo z nás je progamer.
Psal jsi, že LGS se musí použít ve Windows, zkusím to spustit ve wine..
Hodně štěstí. Mně to prostě prohlásilo, že používám nepodporovanou verzi Windows.
O těch profíkách jsem raději nepsal, protože si myslím, že správná laboratoř progamera nepotřebuje aby posoudila rozdíly mezi jinýma.
Relevantní je to, jak se to používá. Na určité úrovni už to hraje roli. Abych použil analogii, ani Phelps by v mých plavkách OH nevyhrál, protože v půlce bazénu by se mu z nich udělal brzdící padák. (Ale já bych neplaval rychleji ani v jeho plavkách.)
v dnesni dobe vychazi nejlepe logitech g400s, coz je dratova mys s desingem ala mx518 a skvelym optickym senzorem.
Změnilo se při přechodu z G400 na G400s něco kromě povrchu a opravy konstrukce kabelu?
urcite taky prospeje investice do nejake aspon trosku kvalitny podlozky (ze zkusenosti staci steelpad qck)
SteelSeries QcK je fajn, zvlášť za ty prachy (Artisan fakt platit nebudu), ale když se otočí o 90°, je strašně hrubá, takže zrovna hledám náhradu.
OK, dík. Takže nic nad rámec tvrzení marketingových materiálů.
dale je vypnuty angle snapping a je vypla akcelerace = coz je to nejlepsi pro progamming
Hehe, /g/ prosakuje. Teď by ještě těmhle chlapcům měl vysvětlit, že to dělají špatně...
a jako posledni vec jsou tam nova kvlitnejsi tlacitka ktera vydrzi az 20mil kliknuti, coz je dobre, jelikoz ty stare jako byly napriklad v g9x trpeli neduhem, ze po cca pul roce zamenovali obyc click za doubleclick a mys byla na vyhozeni.hele tohle chování u mé g700, taky občas zaznamenávám, na lévém i pravém tlačítku..kurňa snad nebudeš mít pravdu, ale začalo to až jsem si uložil profil do myši.
Tiskni
Sdílej: