Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Až sem jsem to dočetl, než jsem se dozvěděl, kolik má tlačítek (moc :().
Lépe dávat pozor! -_-
Bude recenze ostatních zmiňovaných druhů?Pyra byla stručně v minulém článku. Má horší senzor, staré kolečko a nemá paměť pro makra (jenom přemapování). Nevím ale, jestli není de facto EOL, protože nová symetrická malá myš je Roccat Lua (vlastně ořezaná savu s trochu jiným tvarem). Ta kone na obrázku je v podstatě mrtvá, mám ji jenom na nějaké experimenty.
No zabte mě, celkový počet nikde dříve zmíněný nevidím. Podle fotek a textu mi bylo jasný, že jich má více, než preferuji (3 i s kolečkem), screenshoty toho GUI jsem neprohlížel, nepoužíval bych ho. Vypadalo to na 5, i podle fotek, video jsem neviděl. Možná jsem se nechal unést úvodním poměrně strohým specifikacím, s minimem nesmyslů a mezi základní myš lua a naopak takřka bohatýrskou řadu. Kolik tlačítek asi má bohatýrská myš? :)Lépe dávat pozor! -_-
Pyra byla stručně v minulém článku. Má horší senzor, staré kolečko a nemá paměť pro makra (jenom přemapování). Nevím ale, jestli není de facto EOL, protože nová symetrická malá myš je Roccat Lua (vlastně ořezaná savu s trochu jiným tvarem). Ta kone na obrázku je v podstatě mrtvá, mám ji jenom na nějaké experimenty.Sakra, tak která je která? :) Savu je recenzována, Pyra je nějaká malá, jejíž nástupce je malá Lua a nejnabušenejší je Kone. Na obrázku se třemi najednou je ta bohatýrská Kone, menší je Savu a malá, co ?nemá kabel, je Pyra. Tak? Nešly by popisky k fotkám?
No zabte mě, celkový počet nikde dříve zmíněný nevidím.
Druhý odstavec části o tvaru/zpracování: dvě tlačítka, kolečko, dvě postranní tlačítka. Být tam víc tlačítek, zmínil bych je. Už jsem zblblý z toho, že jsem ty články psal dva, ale je to i v tomhle.
Sakra, tak která je která?
Pyra (existuje drátová i bezdrátová) mimochodem byla v článku na podzim.
Na obrázku je krom ní stará, mrtvá kone. Dneska je místo ní lepší Kone Pure [Optical] a Kone XTD. Palm grip
Nešly by popisky k fotkám?
Je tam napsané, co tam je za myši. Dokonce ve stejném pořadí, jak jsou na obrázku. Jejich specifikace jsou na tři kliky daleko.
Tak je jich teda 5 a já jen nechápu větu o mapování funkcí libovolného z devíti standardních tlačítek myši. Došel jsem k tomu, že myš má 9 tlačítek, jejichž (?výchozí) funkce lze namapovat na hlavní dvě a kolečko. A že nevím, která myš na obrázcích je která.Druhý odstavec části o tvaru/zpracování: dvě tlačítka, kolečko, dvě postranní tlačítka. Být tam víc tlačítek, zmínil bych je. Už jsem zblblý z toho, že jsem ty články psal dva, ale je to i v tomhle.
Ah, když na to "klepnu". Koukám na to z telefonu, neukazuje mi to tooltipy a na obrázky neklepám, rozčiluje mě, jak to vyskočí a překreje stránku (a někdy nenačte obrázek). Což není problém serveru. Teď je to jasné, díky.Je tam napsané, co tam je za myši. Dokonce ve stejném pořadí, jak jsou na obrázku. Jejich specifikace jsou na tři kliky daleko.
Hybete prece celou mysi, jaky je rozdil kde je snimac?
Občas nezanedbatelný; hraje to zásadní roli v korespondenci mezi pohybem ruky a kurzoru při naklonění myši (tj. ne ortogonálně k displeji). Stačí se podívat, jaké jsou ohlasy mj. na Logitech G500, který má senzor hodně posunutý dopředu.
Tiskni
Sdílej: