Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
V prvé řadě jde o zázemí dynamické mezinárodní společnosti, která nabízí práci na zajímavých projektech vetak už přesně vím, co to bude. Například: potřebuji povolit na serveru port ve firewallu (nebo cokoliv - doinstalovat balíček, nainstalovat program který potřebuju k dokončení zakázky na vývojářský notebook etc.), ok, ale dneska už je pátek a správce (například) v Německu už je dynamicky doma a tudíž jako vývojář mám smůlu. Už jsem viděl hodně takto "fungujících" firem, v Česku měli jakousi filiálku, ale bez mocipánů (adminů, vedoucích) z Německa, USA, Japonska atd. si tam neškrtnete. A přijmutí čeští ajťáci v těchto firmách maximálně mění cartridge a tonery v tiskárnách, nebo vymění vadný monitor za funkční. K jádru firemních IT věci se vůbec kolikrát ani nedostanou - asi firemní know how či co?. Ale pokud někomu něco nefunguje, tak první to schytá tenhle malinkatej človíček.
Sociální jistota primárně se odkazuje na pole sociální péče zaujatý s sociální ochrana, nebo ochrana před společensky uznanými podmínkami, včetně bídy, starý věk, handicap, nezaměstnanost, rodiny s dětmi a jiní. Ve skutečnosti, sociální jistota se odkazuje na mírně širší pojetí srovnané se sociální ochranou, ale některé publikace používají je zaměnitelně....
Sociální jistota je poznána v univerzálním vyhlášení lidských práv 1948: “umění. 22 — každý, jako člen společnosti, má právo k sociálnímu zabezpečení a je oprávněný k realizaci, přes národní úsilí a mezinárodní spolupráci a v souhlasu s organizací a prostředky každého státu, ekonomický, společenská a kulturní práva nepostradatelná pro jeho důstojnost a volný vývoj jeho osobnosti.”http://socialni-jistota-2.navajo.cz/
Tiskni
Sdílej: