V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jde v nich hlavně o práci na Wine64A kdy už to bude?
Asi je malá poptávka, tak je to netrápí Musíš vytvořit alespoň umělou poptávku =)
Tento komentár je len názor čitaťela:
Samotné wine pracuje spolahlivo,kde sa javí problém je vyvolávanie emulovaných inštrukcií ktoré majú za následok pomalú prácu s programom,mala by to riešiť alternatíva DIB enginu. Je v tom však háčik a tím celý postup skvalitnovania wine pribrzdený,ak sa začne začlenovať DIB do wine mohlo by to mať dobrý vplyv,avšak tu nevidím dovod použiť tento postup. Myslím že by bolo lepšie zapracovať a zlepšovať jadro wine a rýchlosť enginu a dať tomuto prednosť pred DIB enginom. Autor s tím mal bezpochýb vela práce ale ešťe pred začatím by som premýšlal aj nad tím,či by nebolo vhodné zapracovať a pomoc wine jadru na rýchlosti. Už vo svete linux distier sa rozšírila choroba ktorej následkom je vytvorenie a ponúkanie vlastného distra ktoré stavia na osvedčených základov iných hlavných vetiev linu,nebolo by lepšie keby všetci tí,ktorý vytvárajú distrá pomáhali hlavným vetviam? výber software je bod mrazu,vela sa nanúti ale nebolo by vhodnejšie pri inštalácii linu pridať možnosť výberu balíčkov? Cesta DIB enginu sa snaží ísť svojou cestou,akoby v pozadí konkurovala samému wine. Ak už by sa tak stalo samotný výber enginov by bolo vhodnejšie ponúknúť pre spustením emulácie win programu. Obávam sa však že integrácia bude mať za následok spomalenia vývoja wine,tá hlavná sila by sa mala viacej orientovať na optimalizácii wine.
Tiskni
Sdílej: