Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
01. črv - 05. črv
Andrew Morton oznámil Linux 2.6.12-rc5-mm2 a Pavel Machek se zeptal:
Uvažoval jsi o vydávání -mm pomocí gitu?
Předpokládám, že kvůli způsobu tvé práce nemůžeš git normálně používat, ale i pouhé vydávání verzí pomocí gitu by bylo skvělé.
(V současné době sleduji se svým stromem Linuse, git to hezky usnadňuje. Sledování -mm je však protivná ruční práce s diff, patch a ketchup...)
Matthias Urlichs odpověděl:
Napsal jsem skript (vlastně to pochází z doby importování mm-do-BK), který stahuje -mm do gitu jako samostatné commity.
Andrew: Mohl bys před patche, které stahuješ z gitu, vložit následující řádek:
GIT SHA1-vrchního-commitu URL-archívu
abych mohl commity označkovat příslušným druhým rodičem?
Pokud neděláš změny přímo na -mm, ale pouze jej (nebo je) začleňuješ, pak to funguje docela dobře.
Pavel reagoval: Výborně! Mohl bys výstup toho skriptu někam exportovat? Řekl bych, že bys pro to mohl dostat účet na kernel.org... Matthias odpověděl, že to rád udělá, pokud mu ten účet někdo dá.
02. črv - 07. črv
Martin J. Bligh napsal:
OK, konečně jsem to dotáhl do podoby, ve které s tím mohu jít ven.
http://ftp.kernel.org/pub/linux/kernel/people/mbligh/abat/regression_matrix.html
V současné době zkompiluje a nabootuje jakékoliv hlavní, -mjb a -mm jádro během 15 minut od vydání. Spustí dbench, tbench, kernbench, reaim a fsx. Používám na to stroj s 4x AMD64 a 16x NUMA-Q, 4x NUMA-Q, 32x x440 (ia32) PPC64 Power 5 LPAR, PPC64 Power 4 LPAR a holý PPC64 Power 4 systém. Používané konfigurační soubory jsou odkazovány jako názvy strojů v záhlaví sloupců.
Andrew, měl bys díky tomu snáze vidět selhání při bootu -mm. Budeš-li chtít, zapracuji na nějakých automatických emailových upozorněních.
Díky všem lidem z IBM, kteří pracovali na testovacím systému ABAT, na němž je to založeno - příliš mnoho, než abych je mohl vypisovat. Hlavně však díky Andymu, Adamovi a Enriquovi, kteří opravili hromady chyb a vydrželi moje nekonečné držkování o tom, že to nefunguje, jak by mělo.
Bude to umět další věci... více profilování, více testů, bude to zvládat patche atd. Nechci na kernel.org tlačit moc velké objemy (v tuhle chvíli kopíruji jen malou část vygenerovaných souborů), ale ve frontě jsou například další zkoušky s opravnými patchi pro -mm. Také to dělá noční kompilace -bk a -git, které teď nejsou v tabulce, ale vrátím je tam brzy.
Andrew, budeš-li chtít přidat nějaké další testy, dej mi vědět... i když můžeme teoreticky dělat i testy s více stroji (např. zasíťovanými), rád bych se prozatím držel těch na jednom stroji. Máme velkou hromadu testů, které chceme přidat... ale chtěl jsem ukázat aspoň ten obecný výsledkový mechanismus, aby bylo, na co se podívat.
Kliknutí na hlášku o selhání by vám mělo ukázat něco alespoň zběžně užitečného pro diagnózu problému. Kliknutí na číslo testu hned pod tím vás hodí na informace, které by měly obsahovat výkonnostní výsledky, profily atd. Později přidám grafy porovnávající výkonnost různých jader (už je mám... jen ne automatizované).
Jeff Garzik odpověděl: Velmi pěkné. Bude to moc užitečné, díky.
03. črv - 07. črv
Jeff Garzik napsal: Myslím, že stabilní série jader 2.6.x.y funguje docela dobře. Pochvalme za dobře odvedenou práci tým stable@kernel.org. Řada 2.6.x.y nepochybně vyplňuje mezeru. Szonyi Calin nevěřil, že by mohl být strom 2.6 stabilizován pouhým přidáním několika patchů, což řada w.x.y.z zjevně dělá. Ale Szonyi uznal, že i přesto se strom zdá být stabilnější než běžný 2.6. Ale Alan Cox s Jeffovou pochvalou naprosto souhlasil: Je natolik konzervativní, že nejenže zůstává docela stabilní (jedna chybka s oddíly za celou dobu, to je opravdu dobré), ale je i tak malý, že většina přídavných patchů, které lidi používají, lze dobře aplikovat. Dokonce i -ac se (až na makefile) daří bez potíží aplikovat, takže mi to šetří spoustu práce.
04. črv - 04. črv
Jeff Garzik napsal:
Připojuji skript 'git-shortlog', který jsem dal dohromady, aby napodobil skript pro vytváření krátkého changelogu [seznamu změn] v dobách BitKeeperu.
shortlog načte changelog ve formátu 'git-whatchanged'. Např.:
git-whatchanged | git-shortlog
nebo
git-shortlog changes.txt
a výstupem jsou změny seřazené podle autorů:
autor1: cset 1-line popis cset 1-line popis ... autor2: cset 1-line popis ... ...
Protože git rozlišuje mezi 'autorem' a 'committerem', spustil jsem
git-whatchanged | git-shortlog > changes.txt
abych se podíval na autory jádra během celé historie (která je v gitu).
Je to zábavné čtení, protože tohle je poprvé, co máme možnost získat obrázek o tom, kdo patche doopravdy píše, a kdo je jen commituje. Viz připojený changes.txt.bz2.
Linus Torvalds odpověděl:
Díky, přidám to ke gitu a další vydání jádra už bude mít pořádný krátký changelog.
Mimochodem, ukazuje to, že tvůj slučovací [merge] skript funguje špatně: z nějakého důvodu nevyplňuješ správně pole AUTHOR:
<jgarzik@pretzel.yyz.us>: Automatic merge of /spare/repo/netdev-2.6 branch r8169-fix Automatic merge of /spare/repo/linux-2.6/.git branch HEAD Automatic merge of /spare/repo/netdev-2.6 branch use-after-unmap Automatic merge of rsync://rsync.kernel.org/.../torvalds/linux-2.6.git branch HEAD
Ale "committer" je správně. Oprav si to, prosím.
A ještě dodal:
Důvodem, proč jsi to přehlédl, je fakt, že "git-whatchanged" obyčejně slučování ignoruje. Proveď
git-rev-list --pretty HEAD ^v2.6.12-rc5 | git-shortlog | less -S
abys viděl, o čem mluvím ("zobraz krátký changelog všech změn od 2.6.12-rc5").
V originálu Kernel Traffic 315 vyšla navíc ještě tato témata:
Tento článek vychází ze seriálu Kernel Traffic (www.kerneltraffic.org) a je zveřejněn pod licencí GPL verze 2.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: