V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vzhledem k různorodosti obchodních vztahů, rozsahu skupiny United Bakeries a i s ohledem na softwarové možnosti našich partnerů jsme hledali platformu, na níž by bylo možné postavit komplexní řešení elektronické výměny klíčových dokumentů. Našim cílem byla schopnost pružně reagovat na rychle se vyvíjející a měnící obchodní podmínky a rozvoj EDI komunikace v Česku a Evropě,
shrnula motivaci k nasazení nového řešení Helena Pašková, IT manažerka United Bakeries.
Z výběrového řízení vyšel jako vítězný nástroj IBM Sterling B2B Integrator, který implementovala společnost EDITEL CZ. Spolupráce se skupinou United Bakeries pro nás byla příležitostí pro implementaci nové kategorie integračního řešení, které pokrývá širší spektrum EDI procesů a řeší komunikaci skupiny United Bakeries v regionu střední Evropy. V rámci rozsáhlého projektu jsme zužitkovali bohaté zkušenosti s poskytováním služeb v oblasti B2B integrace a s produktovou řadou IBM Sterling. United Bakeries využívá EDI již řadu let a dosáhla vysokého stupně automatizace procesů. Implementace řešení IBM Sterling B2B Integrator nabídne ještě vyšší efektivitu a flexibilitu obchodní komunikace,
uvedl Milan Mikula, Solution Manager společnosti EDITEL CZ.
IBM Sterling Integrator umožnil sjednotit čtyři různé komunikační kanály – eXite, e-maily vyměňované pomocí POP3/SMTP protokolů, AS2 komunikaci a výměnu dokumentů s obchodními partnery prostřednictvím FTP protokolu. Oboustranná výměna dokumentů tak může probíhat s obchodními partnery prostřednictvím kanálu, který sami preferují, aniž by to jakkoliv zvyšovalo časovou či finanční náročnost automatizovaného zpracování. Ať už objednávka přijde do firmy kterýmkoliv z těchto způsobů, IBM Sterling B2B Integrator ji zpracuje dle jednotného nastaveného workflow a předá do příslušného podnikového informačního systému k dalšímu zpracování. Obdobně B2B Integrator zašle stejným kanálem zákazníkovi potvrzení objednávky, včetně veškerých podrobností, jakmile jej obdrží od příslušného podnikového informačního systému. Obdobně jednoduchá je také práce s dodacími listy a fakturami.
Průběh procesů ve workflow je přitom zobrazován prostřednictvím intuitivního grafického uživatelského rozhraní. Součástí nástroje IBM Sterling B2B Integrator je rovněž podpora pro intuitivní „programovací“ jazyk BPML (Business Process Modeling Language). Díky němu je možné velice jednoduše a rychle - pouze pomocí grafických prvků a bez nutnosti cokoliv programovat - měnit průběh obchodních procesů zanesených v systému. United Bakeries tak jakoukoli změnu ve zpracování dokumentů od obchodních partnerů mohou nyní realizovat v řádu jednotek hodin namísto původních dnů až měsíců. Pokud tedy v budoucnu bude nutné upravit libovolný z obchodních procesů zastřešených IBM Sterling B2B Integratorem, bude moci potřebné změny provést IT oddělení United Bakeries okamžitě a samostatně, tedy bez nutnosti asistence dodavatele.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: