Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ness Czech spouští nový inovační datový hub pro střední a východní Evropu. Fortinet rozšiřuje bezpečnostní platformu pro ochranu kyberneticko-fyzikálních systémů. Umělá inteligence předvídá zločin a odhalí i ukrytou zbraň. Budoucnost podnikové umělé inteligence není o větším množství dat. Red Hat na podporu svých implementačních partnerů rozšířil partnerský program.
Společnost Ness Czech, součást Ness Digital Engineering, zřizuje mezinárodní inovační centrum zaměřené na poskytování datových a cloudových služeb v regionu střední a východní Evropy. Tato iniciativa navazuje na nedávnou akvizici americké společnosti Intricity, která se specializuje na poradenství v oblasti datových strategií a je významným poskytovatelem řešení pro správu, modernizaci a monetizaci dat.
Společnost Fortinet zveřejnila nové aktualizace své bezpečnostní platformy pro provozní technologie (OT). Novinkou je poskytování vylepšených možností bezpečného síťového provozu a bezpečnostních operací (SecOps) a expanze strategických partnerství společnosti Fortinet s dodavateli provozních technologií. Tyto inovace odráží závazek společnosti Fortinet k zabezpečení rostoucího trhu s kyberfyzikálními systémy (CPS) a k ochraně kritické infrastruktury zahrnující energetiku, obranu, vodohospodářství, výrobu, potravinářský průmysl, dopravu a další.
Předvídání krádeží, napadení nebo okamžité upozornění na ozbrojenou osobu. Konica Minolta představila nové technologie pro ochranu majetku a lidských životů. Kamerové systémy vybavené umělou inteligencí jsou vhodnou alternativou či doplňkem ke klasickým bezpečnostním rámům. V porovnání s nimi jsou přesnější a jejich instalace nevyžaduje velký vstupní prostor. Maximální úroveň ochrany osobních údajů umožňuje jejich využití i v objektech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou obchodní centra, stadiony nebo školy.
Umělá inteligence slibuje zásadní proměnu všech aspektů firemních aktivit, přesto řada společností dosud nemá jasno v tom, jak tuto novinku přetavit z pilotního projektu do plného nasazení. Ve stále více digitalizovaném prostředí se potýkají s osamocenými ostrůvky dat roztroušenými po různých systémech, což v konečném důsledku vede k tomu, že mnozí zaměstnanci nedůvěřují datům využívaným k trénování velkých jazykových systémů a mají problém dostat od AI to, co potřebují.
Začátkem letošního roku Red Hat oznámil, že pracuje na transformaci globální partnerské spolupráce a nabídne partnerům jednodušší procesy, možnost volby a flexibilitu v návrzích řešení pro koncové zákazníky.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: