abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    16.7. 15:33 | Upozornění

    Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapyAI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.

    bindiff | Komentářů: 8
    16.7. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (0%)
     (40%)
     (20%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (40%)
    Celkem 5 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 13:41
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Budování kyberneticky odolné společnosti

    10. 10. 2021 | Redakce | Různé | 2200×

    Problémy s Wi-Fi mohou ohrozit fungování českých firem. Technologické trendy pro finanční ředitele: hyperautomatizace a inteligentní komponovaný byznys. Od pilotního projektu k produkčnímu nasazení umělé inteligence. S evidencí vandalismu pomůže umělá inteligence, řešení bude hledat Atos Hackathon. Budování kyberneticky odolné společnosti. Tiskárny během lockdownů a poté (1) Dodávky.

    Problémy s Wi-Fi mohou ohrozit fungování českých firem (Cisco)

    Nejčastějším problémem bezdrátových Wi-Fi sítí v českých a slovenských firmách je nedostatečný signál. K dalším obvyklým potížím patří nestabilita a výpadky sítě, nemožnost zpětně analyzovat příčiny problémů a malá propustnost. Tyto problémy přitom zvyšují riziko úspěšného kybernetického útoku, snižují efektivitu zaměstnanců, ohrožují provozuschopnost firem a celkově snižují kvalitu pracovního prostředí. Typické Wi-Fi neduhy odhalil aktuální průzkum společnosti Cisco v ČR a na Slovensku. Studie přitom potvrdila, že více potíží mají společnosti s nevhodně zabezpečenou sítí nebo s Wi-Fi sestavou poskládanou z nesourodých zařízení.

    Technologické trendy pro finanční ředitele: hyperautomatizace a inteligentní komponovaný byznys

    Dva nejdůležitější technologické trendy, jimiž by se měli v dnešní době zabývat nejen CIO či digitální ředitelé, ale především CFO, jsou podle analytiků Gartneru hyperautomatizace a inteligentní komponovaný byznys.

    Od pilotního projektu k produkčnímu nasazení umělé inteligence (Red Hat)

    Důležité je jmenovat podnikového architekta nebo osobu s podobnou rolí, která navrhne architekturu, a zajistit, aby příslušné týmy měly samoobslužným způsobem přístup k potřebným nástrojům MLOps (DevOps pro strojové učení).

    S evidencí vandalismu pomůže umělá inteligence, řešení bude hledat Atos Hackathon

    S umělou inteligencí (AI) se dnes můžeme bez přehánění setkat na každém kroku. Výkonný hardware, velké množství dat, nové algoritmy a šikovní lidé nám s pomocí AI poskytují nástroje pro vylepšení prostředí, ve kterém žijeme. Pomáhá nám při řešení mnoha problémů, a to i v oblastech, ve kterých bychom to nečekali. Jednou z takových oblastí může být i boj proti vandalismu ve formě nelegálního graffiti. Právě problému graffiti a možnostem umělé inteligence se bude věnovat track Zlepši česko na říjnovém Atos Hackathonu v brněnském Impact Hubu.

    Budování kyberneticky odolné společnosti

    Důraz na kybernetickou bezpečnost je kritický, včetně dostatku IT odborníků, přesto ještě musíme přidat. Musíme budovat kyberneticky odolnou společnost, jakožto nutnou součást novodobé obrany a bezpečnosti státu.

    Tiskárny během lockdownů a poté (1) Dodávky

    Tiskárny byly během lockdownů jednou ze tří komodit, o které se změnil zájem uživatelů – datové služby, desktopy a notebooky a – tiskárny. Podívejme, jak se na nich podepsaly jednak lockdowny, jednak s covidem související výpadky dodávek, zejména čipů, ale také jaký je výhled do budoucna.

    Zprávičky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.