Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Index Tiobe: Python roste na úkor Javy. Mezery v ochraně dat a SLA. Střednědobý výhled na IT bezpečnost. CorelDraw Graphic Suite 2021 – tři nové důvody proč ji koupit. Nejdůležitější trendy v oblasti bezpečnosti a řízení rizik. Bezpečný set nejen pro domácí kancelář od Dellu. FortiGuard hlásí výrazný posun kybernetických hrozeb.
Průzkumy RedMonk i Tiobe vycházejí z odlišných metodik a dávají rozdílné výsledky, v něčem se však shodují.
Schopnost dostát podmínkám servisních smluv, zvýšit spolehlivost záloh a přesunout ochranu dat do cloudu deklaruje až třetina firem. Ukázal to aktuální Veeam Data Protection Report 2021, který již třetím rokem po sobě realizovala společnost Veeam Software. Na pohled východoevropských a českých organizací na oblast modernizace IT a bezpečnosti dat jsme se zeptali Martina Štětky, regionálního ředitel CEE ve společnosti Veeam Software.
O IT bezpečnosti se hovoří stále a jak ji vidí ze střednědobého výhledu Sophos, jsme se ptali Kevina Isaaca, který pracuje u společnosti Sophos jako Senior Vice President pro naši oblast EMEA.
Pokud patříte mezi lidi, kteří se živí vizuální komunikací nebo hledáte profesionální grafický software, který zvládne relativně rychle i začátečník, nová verze stálice v oblasti počítačové grafiky CorelDraw Graphics Suite 2021 je tu pro vás. Jaká zajímavá vylepšení přináší?
Největší současnou výzvou jsou podle informací analytické firmy Gartner chybějící dovednosti a znalosti. 80 % organizací uvádí, že je pro ně obtížné najímat specialisty na bezpečnost a 71 % říká, že to negativně ovlivňuje jejich schopnost realizovat v jejich podniku bezpečnostní projekty. Další výzvy, jimž čelí lídři v oblasti bezpečnosti a rizik, zahrnují složitou geopolitickou situaci a nárůst regulací v celosvětovém měřítku, dále migraci zaměstnanců a pracovních prostředí z tradičních podnikových sítí a doslova explozi různorodosti koncových bodů a jejich umístění – a s tím související změny ve strategiích útočníků, především v oblastech jako je ransomware a průniky do firemních e-mailů.
S rozmachem práce doma vzrostla potřeba zvýšit bezpečnost domácích systémů nejenom proti virům, hackerským útokům, ale například i proti náhodné manipulaci vlastních potomků s pracovním počítačem. Jedním z řešení, jak zvýšit zabezpečení je využívání Windows Hello a otisku prstu nebo čipové karty tam, kde nemůžete nebo nechcete využít rozpoznávání obličeje. Pro tyto účely má Dell v nabídce kabelovou klávesnici se čtečkou smart karet KB-813 a myš MS819.
Rostoucí rozsah a důmyslnost počítačových útoků všeho druhu pociťují podniky a organizace po celém světě, na všech rozhraních i v digitálním dodavatelském řetězci, odhaluje studie společnosti Fortinet.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: