V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jak prodávat technologie: SEM vs. SEO. Největší škody firmám působí nabourané uživatelské účty zaměstnanců. Cloudové služby nejsou pro útočníky jen cílem, ale i prostředkem. Hosting v karanténě – zájem o služby a nárůst datového provozu.
To, co lidé kupují, můžeme členit podle řady kritérií, jedním z nich je rozlišení zboží a služeb podle toho, zda je spíše potřebujeme, nebo spíše chceme. Technologie mohou samozřejmě spadat do obou kategorií, nový iPhone je něco jiného než router. Nákupy realizované podniky samozřejmě spadají spíše do kategorie potřeb.
IBM oznámila výsledky celosvětové studie mapující finanční dopad úniků dat. Vyplývá z ní, že události tohoto druhu stojí napadenou firmu v průměru 3,86 milionu dolarů, tedy přes 86 milionů korun. Největší škody přitom způsobilo prolomení uživatelských účtů zaměstnanců. V 80 procentech případů došlo k úniku osobně identifikovatelných informací (PII), které jsou také druhem uniklých dat, ze kterých firmám vznikly největší škody. Studie je založená na hloubkové analýze případů, ke kterým došlo ve více než 500 organizacích po celém světě.
Studie Netskope Cloud and Threat Report ukazuje, že podvodníci ve stále větší míře využívají cloudových služeb pro maskování svých aktivit. 44 % hrozeb cílených na podniky spoléhá na nějakou cloudovou službu, což může obnášet třeba cloudem podporovaný phishing, ovládání malwaru příkazy z cloudových služeb nebo umístění malwaru v cloudových úložištích.
S příchodem karantény kvůli koronaviru následoval odchod lidí z firemních budov, které se ze dne na den staly tělocvičnami duchů, na přechod v práci online. Zdaleka není běžné, aby firmy měly vlastní cloud s přístupem přes VPN, případně hybridní cloud, a tak se nabízí otázka, jaký byl zájem o hostingové služby.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: