Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Volá vám voicebot? Může jít o zneužití dvoufázového ověření. Metaversum prý může být rájem zločinců. HeliosS iNuvio – řešení pro byznys v terénu. Kvantové počítače se mohou kontrolovat navzájem. Proč může modernizace IT selhávat a jak tomu zabránit?
Z voicebotů se během posledních let vývoje staly propracované automatizované systémy. Systémy, které dokážou samy vést interakci s lidmi a společnostem zvýšit efektivitu. Dokonce jsou to tak vynikající nástroje, že už je do svého portfolia zařadili i hackeři, kteří nedisponují vynikajícími konverzačními technikami.
Nejdiskutovanější vize virtuálního světa zvaná metaversum představuje v prezentacích jejích propagátorů naprostý přelom v našem dosavadním pojetí internetu. Podle předpokladů se má velmi věrně blížit reálnému světu. Rozšířená nebo ryze virtuální realita má přinášet lidem a firmám (avatarům) vynikající prostředí pro budování a udržování kontaktů, zábavu, sdílení obsahu či týmovou práci. Ale také příležitost k nákupům, obchodování a investování.
Výzkumný ústav včelařský byl založen již v roce 1919. Od roku 1997 je soukromou společností, která se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a vzděláváním v oboru chovu včel a včelích produktů. Ústav v roce 2020 potřeboval nový ERP systém, protože ten původní zaostával.
Kvantové počítače jsou extrémně citlivé na vnější vlivy, a tudíž náchylné k chybám, které mohou změnit výsledek výpočtu. Představuje to problém hlavně u kvantových výpočtů, které jsou mimo dosah našich důvěryhodných klasických počítačů, tj. tam, kde kde již kvůli výpočetní nadřazenosti (supremacy, „kvantová nadvláda“) kvantových počítačů nemůžeme nezávisle ověřit výsledky pomocí simulace. Těchto případů bude přibývat; ostatně kdybychom museli vše ověřovat na simulátorech, pak by výpočty s kvantovými počítači ani neměly praktický smysl.
Stále je spousta organizací, které nasazují manuálně, automatizace je velmi sporadická, CI/CD a principy DevOps hudbou budoucnosti.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: