abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:22 | Zajímavý článek

    Pornhub zveřejnil podrobné statistiky za rok 2025. V části věnované zařízením a technologiím se lze dočíst, že 87 % přenášených dat směrovalo na telefony, 2 % na tablety a 11 % na desktopy. Operační systém Linux běžel na 6,3 % desktopů. O 22,4 % více než před rokem. Firefox má na desktopu 8,4 % podíl.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:11 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak dorazte na prosincovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. O čem budou tentokrát strahováci referovat? Téměř každý už si všiml významného zdražení RAM a SSD, jsou zde ale i příjemnější zprávy. Průša uvádí

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podporuje vyjádření partnerů ze Spojeného království, kteří upozorňují na škodlivé aktivity společností Anxun Information Technology (též „I-S00N“) (pdf) a Beijing Integrity Technology (též „Integrity Tech“) působících v kyberprostoru a sídlících v Čínské lidové republice (ČLR). Tyto společnosti jsou součástí komplexního ekosystému soukromých subjektů v ČLR,

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:55 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) prsten s tlačítkem a mikrofonem Pebble Index 01 pro rychlé nahrávání hlasových poznámek. Prsten lze předobjednat za 75 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnost JetBrains v listopadu 2021 představila nové IDE s názvem Fleet. Tento týden oznámila jeho konec. Od 22. prosince 2025 již nebude možné Fleet stáhnout.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.12. 21:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 146.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 146 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.12. 17:00 | IT novinky

    Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spustila samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.12. 11:33 | IT novinky

    IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.12. 01:55 | IT novinky

    Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    8.12. 18:44 | Komunita

    Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 451 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Mzdy v IT se blíží vrcholu

    7. 5. 2018 | Redakce | Různé | 1900×

    Nejúspěšnějším zakladatelům firem je prý 40+. Firmy hlásí hospodářské výsledky. Kolik vydělávají rizikové akcie.

    Články

    Mladí geniální podnikatelé jsou trochu mýtus?

    Příběhy lidí, jako je Mark Zuckerberg, Steve Jobs nebo Bill Gates, zná každý, nakolik jsou ale typické? Prý moc ne, ani v oboru IT nejsou v průměru nejúspěšnější firmy, které založí lidé mezi 20 a 30.

    Na co si také dát pozor při výběru ERP

    Při výběru podnikového informačního systému ERP se hodnotí především vlastnosti a parametry řešení, jeho dodavatel a samozřejmě cena. Svoji váhu přitom mohou i parametry, které zájemce třeba ani nenapadne sledovat, jako například, výše investic do výzkumu a vývoje, jeho finanční stabilita či akvizice investorem či konkurentem.

    IFS Applications 10 s novým uživatelským prostředím Aurena

    Uživatelské prostředí Aurena je hlavní dominantou nové generace podnikových aplikací IFS Applications 10. Nové podnikové řešení ERP přitom reflektuje i další aktuální trendy, jako jsou automatizace, internet věcí a růst významu poprodejních služeb a servisu pro výrobní organizace.

    Po konvergenci nastupuje hyperkonvergence

    Prodej konvergované infrastruktury roste podle IDC slušně: ve 4. čtvrtletí loňského roku meziročně o 9,1 %, za celý rok pak o 9,4 %. Tomu odpovídají tržby dodavatelů 3,6 miliard dolarů za poslední kvartál 2017, respektive 12,5 miliardy za celý rok. Nicméně – růst trhu se ve skutečnosti týká jeho jediné kategorie, hyperkonvergovaných systémů.

    Mzdy v IT se blíží vrcholu, některé už neporostou

    Nedostatek lidí v informačních technologií způsobil v ČR plošný růst mezd i nefinančních benefitů. I letos se mohou, podle personální agentury Grafton Recruitment, těšit na další zvyšování mezd, byť půjde o jednotky procent. U některých pozic ovšem mzdová úroveň dosáhla na své maximum, takže lze očekávat i stagnaci či dokonce mírný pokles, jak vyplynulo z rozsáhlého průzkumu mezd pro rok 2018.

    DMS pro úsporu i bezpečnost

    Zkratkou DMS se myslí systém pro správu elektronických dokumentů a řízení jejich oběhu pomocí workflow. Co konkrétně DMS firmám přináší, jaké jsou jeho základní vlastnosti a jak jej lze provozovat?

    Jak je to s výnosností rizikových akcií

    Obecná investorská poučka zní: akcie přinášejí statisticky a v dlouhodobém horizontu vyšší výnosy než jiné formy investic, ovšem za cenu většího rizika. Vyšší zisk je právě prémie za riziko a větší nejistotu. Analogicky se předpokládá, že čím rizikovější akcie, tím by měla být (statisticky) opět výnosnější.

    Zprávičky

    Pacienty a lékaře GDPR moc nezatíží, připravit se musí nemocnice. Většina sběru dat ve zdravotnictví je vedena ze zákona a souhlas nevyžaduje.

    T-Mobile US koupí menšího konkurenta Sprint. Analytici se domnívají, že bez T-Mobilu by Sprint měl problém s investicemi do nových sítí.

    V Evropě se bude testovat software, který odhalí zástavu srdce. Software firmy Corti „naslouchá“ hovorům na tísňových linkách a může plnit roli asistenta pro operátora.

    Zisk i tržby Microsoftu překonaly odhady analytiků. Zisk za kvartál 7,42 miliardy dolarů, tržby 26,82 miliardy. Podíl Azure na trhu činí 14 % (32 % má Amazon).

    Turris MOX překročil na Indiegogo 50% požadované částky. Turris MOX nově nabídne i PoE napájení umožňující jeho využití v místech bez přístupu k elektrické síti.

    Zisk Applu vzrostl, firma zvýší dividendu a rozšíří odkup akcií. Tržby ve čtvrtletí končící v březnu stouply na 61,1 miliardy dolarů z 52,9 miliardy před rokem.

    Sociální sítě změní podnikové služby. Sociální média ovlivní nejen obchodní modely, ale budou transformovat i samotné firemní procesy.

    Šéf Xeroxu odstoupí kvůli sporu kolem dohody s Fujifilm. Akcionářům Xeroxu C. Icahnovi a D. Deasonovi se podařilo získat soudní příkaz k dočasnému zablokování plánované transakce.

    Vedení Xeroxu zůstává ve funkcích. Část akcionářů Xeroxu se staví proti navrhované dohodě s japonskou firmou Fujifilm Holdings.

    Xiaomi žádá o vstup na burzu a raketově roste. Firma současně oznámila, že její příjmy loni stouply o 67,5 % na 114,62 miliardy jüanů (384,8 mld. Kč).

    Přibylo exploitu DoublePulsar, šíří ransomware WannaCry. Největší internetovou hrozbou v Česku zůstal v dubnu JS/CoinMiner, který skrytě těží kryptoměny.

    Odbyt smartphonů v prvním čtvrtletí klesl o 3 %. Samsungu odbyt sice meziročně klesl o 2,4 % na 78,2 milionu přístrojů, tržní podíl se ale nepatrně zvýšil.

    Twitter doporučil uživatelům změnu hesel, byla uložena nešifrovaná. Podle interního vyšetřování Twitteru nebyla žádná hesla odcizena, ani je nezneužil žádný ze zaměstnanců.

    Kaprain spojí své kabelové firmy pod značku Nej.cz. Konsolidací vzniká třetí největší společnost na českém trhu, která bude poskytovat služby více než 200 000 lidí.

    Objem přenesených dat v mobilních sítích meziročně vzrostl o 82 %. ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2017. Loni se zastavil propad počtu přenesených čísel

    CoinHive, Rig ek a Cryptoloot. Na vzestupu je malware těžící kryptoměny, který funguje i mimo webový prohlížeč.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.