Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Lhůtu pro zavedení směrnice NIS2 zatím splnilo pouze 7 z 27 členských států EU. Zpoždění ohrožuje kyberbezpečnost. Chytré kamery Konica Minolta nahrazují požární hlásiče. Jak zařídit, aby umělá inteligence mluvila přirozeně? Digitální transformaci vedle umělé inteligence táhnou investice do odvětvově specifických aplikací. Paměť podobná baterii funguje i při teplotách nad 600 °C.
Přestože lhůta pro implementaci evropské směrnice NIS2 již uplynula, většina členských států má stále zpoždění. Pouze několik z nich – sedm z celkových 24 – již oficiálně začlenilo NIS2 do svých právních předpisů. Podle expertů společnosti Fortinet toto zpoždění není jen procedurálním zádrhelem, ale značí širší problém při slaďování vnitrostátních rámců legislativy o kybernetické bezpečnosti s ambiciózní oblastí působnosti směrnice.
Konica Minolta vyvinula kamerové řešení, které získalo jako jediné na světě certifikaci pro požární hlásič (EN 54-10). Termokamery s umělou inteligencí dokážou detekovat i nepatrnou změnu teploty a rozpoznat tak riziko požáru ještě předtím, než vůbec vznikne. Řešení je vhodné jak pro dohled nad vnitřními prostory, kde může nahradit klasické detektory kouře, tak pro exteriér, jako jsou skládky odpadů či venkovní výrobní a logistické areály.
V mluvené konverzaci se lidé v rozhovoru tak či onak střídají. Neměli by si příliš skákat do řeči, ale také by neměli mlčet, když na ně „přijde řada“. To znamená, že udělá-li druhá strana přestávku, je čas odpovědět. Někdy. Ale někdy také ne. Chatbotům toto zatím moc nejde – může to pak vypadat, že umělá inteligence je poněkud drzá nebo naopak příliš nesmělá nebo prostě reaguje divně.
Výdaje na digitální transformaci (DX) v oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) dosáhnou do roku 2028 výše 1 201 miliard dolarů, přičemž průměrný meziroční růst (CAGR) bude asi 15,8 %. Vyplývá to z prognózy EMEA Digital Transformation Market Forecast od IDC.
Na rozdíl od běžných pamětí na bázi křemíku dokáže nové zařízení ukládat a přepisovat informace při teplotách i nad 600 °C – vyšších než povrch Venuše nebo teplota tání olova. Zařízení vyvinuli na University of Michigan a Sandia National Laboratory a jeho kapacita by mohla dosáhnout megabajty a až gigabajty dat.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: