Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
IBM a její postoj k AI. HPE přichází s GreenLake Central. Sapphire 2020: Inovace pro dodavatelský řetězec a udržitelnost.
IBM je v oblasti umělé inteligence (AI, Artificial Intelligence) světovým lídrem. Nejde však jen o technologie, ale o mnohem víc, od dostupného lidského „materiálu“ ze škol na vstupu až po etiku použití AI na výstupu.
Jak vidí tento vývoj v AI společnost IBM v posledních letech jsme se mohli zeptat Zuzany Kocmaníkové, generální ředitelky IBM ČR a centrálního regionu.
Hewlett Packard Enterprise spouští dostupné cloudové služby na platformě GreenLake Central. HPE GreenLake Central pomáhá zákazníkům provozovat, spravovat a optimalizovat hybridní cloudová řešení pomocí jediné platformy jako služby ve veřejných i privátních cloudech, datacentrech a IT úloh zpracovávaných na koncových bodech.
Podniky aktuálně čelí řadě nových, dosud neznámých výzev a problémů. K jejich řešení se snaží využít technologie přinášející spolehlivá data a informace, které firmám umožní lépe podporovat své zákazníky, zaměstnance i dodavatele. Společnost SAP pomáhá v odpovědi na tyto potřeby podniků zlepšit dodavatelský řetězec a procesy specifické pro dané odvětví, efektivně se propojit prostřednictvím obchodních sítí a začlenit udržitelnost jako kritické měřítko úspěchu podnikání. Související novinky byly oznámeny na konferenci Sapphire Now Converge, která se koná on-line od 15. do 19. června 2020.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: