V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
I u staršího softwaru se vyplatí investovat do optimalizace. Sečteno a podtrženo: loňský účet za cloud je 312 miliard dolarů. Lenovo ukázalo nový X1 Extreme a další novinky. Jaká bezpečnostní rizika hrozí při práci na dálku? Každému se líbí štěňátka. HPE inovuje cloudovou platformu GreenLake. Ochrana IT v nemocnicích.
Starší IT systémy mnohdy fungují a nepředstavují pro podniky jen kouli na noze. I když by výrobci softwaru nejraději samozřejmě prodali nové verze, často se ve skutečnosti vyplatí stávající systémy udržovat, dokonce do nich i nadále investovat (v rozumné míře, přirozeně). Několik tipů, jak ze starších systémů dostat maximální přínos, přináší Mary E. Shacklettová na InformationWeek. Má následující návrhy best practices (osvědčených postupů).
IDC zveřejnila aktualizovanou analýzu, podle které výdaje na služby veřejného cloudu dosáhly v roce 2020 celosvětově výše 312 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 24 %. Zajímavější než samotné číslo jsou ovšem další výsledky studie IDC Worldwide Semian Annual Public Cloud Services Tracker.
Čtvrtou generaci výkonného notebooku ThinkPad X1 Extreme, druhou generaci notebooků L13 a tři novinky v řadě příslušenství ThinkVision včetně mobilního monitoru představilo Lenovo.
Studie společnosti Cisco ukázala, jak vypadají hrozby, které se snaží využít toho, že lidé pracují na dálku. Analýza internetového provozu totiž zaznamenala nárůst počtu kybernetických útoků na vzdálené pracovníky a odhalila nové výzvy. Téměř v 90 % organizací se například vyskytl alespoň jeden uživatel, který se pokusil připojit k phishingové stránce. Tato zjištění upozorňují na kritickou potřebu ochrany před hrozbami na internetu bez ohledu na místo fungování zaměstnance.
V Dell Technologies provedli neurovědeckou studii zaměřenou na souvislost mezi vztahem lidí k technice a tím, jak technika ovlivňuje jejich schopnost vykonávat práci. Ukázalo se tak, jaký má fungování techniky vliv na celkovou pohodu lidí.
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila inovace platformy HPE GreenLake. Změny se týkají aplikací, bezpečnosti, plateb i softwaru, zvýšily se možnosti automatizace.
Nemocnice před kybernetickými hrozbami může ochránit zabezpečený vzdálený přístup. Jedním s řešení eliminujících riziko napadení nemocnic nabízí společnost Atos, která svým zákazníkům doporučuje zabezpečení založené na CyberArk Identity Security.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: