Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Soukromé cloudy by mohla čekat nová vlna zájmu. Průzkum Acronis: požadavky NIS 2 nyní splňuje jen 8 % českých firem. DC pro kvantové počítače IBM ve Frankfurtu. Nobelovu cenu za fyziku získali John Hopfield a Geoffrey Hinton – za umělou inteligenci. Průzkum HP ukazuje, jak Češi využívají domácí tiskárny. Pure Storage inovuje souborové služby.
Většina byznysu v ekosystému cloud computingu se dnes soustřeďuje na veřejné cloud, nikoli na platformy pro cloud soukromý, jako je OpenStack. Existují však důvody, proč očekávat, že soukromé cloudy by mohly zažít novou vlnu zájmu. To neznamená, že se dočkáme masivní migrace pracovních zátěží z veřejných do soukromých cloudů; veřejný cloud bude i nadále dominovat, nicméně infrastruktura privátních cloudů se stává atraktivnější pro více podniků, než tomu bylo v posledních letech. Zajímavý pohled na toto téma napsal Christopher Tozzi na ITPro Today.
Acronis představil výsledky dotazování mezi svými českými a slovenskými zákazníky a partnery v oblasti implementace směrnice NIS 2. Dle odpovědí respondentů splňuje požadavky směrnice jen 8 % českých organizací, přičemž další 41 % na jejím zavedení pracuje. Odvětví, která vyžadují z pohledu NIS 2 největší pozornost, patří energetika, zdravotnictví a poskytování IT řešení a služeb.
„Kvantové“ DC ve Frankfurtu je první svého druhu v Evropě. Klade si za úkol posílit výzkum v oblastech výzkumu částic a struktury atomů, organické chemie (plastických hmotách), předpovědí počasí, léčbě, finančním sektoru při optimalizaci portfolia bankovních investicích, inovací už nechráněných patentů a celého základního výzkumu.
Nobelovu cenu za fyziku letos získali Američan John Hopfield a britsko-kanadský vědec Geoffrey Hinton za objevy a vynálezy, které přispěly k rozvoji umělé inteligence (AI), konkrétně strojového učení s využitím umělé neuronové sítě. Ve Stockholmu to dnes oznámila švédská Královská akademie věd.
Mají Češi a Češky v dnešní digitální době vůbec potřebu mít doma vlastní tiskárnu? K čemu ji používají a jak často? A co generace Z – jsou jim tiskárny k něčemu dobré? Společnost HP zveřejňuje výsledky průzkumu, který provedla na konci srpna 2024 agentura STEM/MARK. Ukazuje se, že 3/4 respondentů a respondentek ve věku 15–65 let vlastní domácí tiskárnu. Překvapivě nejvyšší procento respondentů, kteří uvedli, že doma tiskárnu mají, je z generace Z. Tiskárny lidé nejčastěji využívají k tisku pracovních a osobních dokumentů nebo podkladů do školy.
Inovace v platformě Pure Storage poskytují zákazníkům finanční flexibilitu prostřednictvím univerzálních kreditů a nabízejí nové hodnocení virtuálních počítačů pro optimalizaci zdrojů VMware.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: