UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.3. Současně oznámila, že nadcházející větší vydání 24.04-2.0 bude mít modernější webový prohlížeč.
Ploopy po DIY trackballech či sluchátkách představuje nový externí DIY trackpoint se čtyřmi tlačítky Bean. Obsahuje snímač Texas Instruments TMAG5273, spínače Omron D2LS-21 a řadič RP2040, používá firmware QMK. Schémata jsou na GitHubu; sadu lze předobjednat za 69 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).
Mozilla před dvěma týdny na svém blogu oznámila, že díky Claude Mythos Preview bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 bezpečnostních chyb. Včera vyšel na Mozilla Hacks článek s podrobnějšími informacemi. Z 271 bezpečnostních chyb mělo 180 chyb vysokou závažnost, 80 chyb střední závažnost a 11 chyb nízkou závažnost. Celkově bylo v dubnu ve Firefoxu opraveno 423 bezpečnostních chyb. Čísla CVE nemusí být přiřazována jednotlivým chybám. CVE-2026-6784 například představuje 154 bezpečnostních chyb.
Před týdnem zranitelnost Copy Fail. Dnes zranitelnost Dirty Frag. Běžný uživatel může na Linuxu získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na většině linuxových distribucí vydaných od roku 2017. Aktuálně bez oficiální záplaty a CVE čísla [oss-security mailing list].
Ačkoli je papež Lev XIV. hlavou katolické církve a stojí v čele více než miliardy věřících po celém světě, také on někdy řeší všední potíže. A kdo v životě neměl problémy se zákaznickou linkou? Krátce poté, co nastoupil do úřadu, musel papež se svou bankou řešit změnu údajů. Operátorka ale nechtěla uvěřit, s kým mluví, a Svatému otci zavěsila.
Incus, komunitní fork nástroje pro správu kontejnerů LXD, byl vydán ve verzi 7.0 LTS (YouTube). Stejně tak související LXC a LXCFS.
Google Chrome 148 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 148.0.7778.96 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Vypíchnout lze Prompt API (demo) pro přímý přístup k AI v zařízení. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 127 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Richard Hughes oznámil, že po společnostech Red Hat a Framework a organizacích OSFF a Linux Foundation, službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzorují také společnosti Dell a Lenovo. Do dnešního dne bylo díky LVFS provedeno více než 145 milionů aktualizací firmwarů od více než 100 různých výrobců na milionech linuxových zařízení.
Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu
… více »Společnost Valve zveřejnila (GitLab) nákresy ovladače Steam Controller a puku. Pro všechny, kdo by jej chtěli hacknout nebo modifikovat, případně pro ně navrhnout nějaké příslušenství. Pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA 4.0).
Salesforce představuje Agentforce – AI nástroj pro budoucnost zákaznických služeb. Novinky v MSP platformě Acronis: Copilot a automatizované postupy odezvy. Třetina firem v ČR má téměř nulovou míru digitalizace. Objevili nový materiál pro opticky řízenou magnetickou paměť.
Agentforce Atlas Reasoning Engine samostatně analyzuje data, rozhoduje a dokončuje úkoly. S tímto nástrojem mohou organizace rychle a snadno vytvářet, přizpůsobovat a nasazovat vlastní agenty pomocí nízkokódových nástrojů.
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu dalších nových funkcí, včetně AI asistenta Acronis Copilot, archivace pro Microsoft 365 a automatizovaných postupů pro odezvu na EDR/XDR incidenty. Díky aktuálním inovacím mohou MSP poskytovatelé svým stávajícím i budoucím zákazníkům nabízet širokou paletu služeb kybernetické ochrany, která minimalizuje kybernetická rizika a zajišťuje shodu s předpisy a směrnicemi – jako je například NIS 2.
České firmy podle průzkumu společnosti Software602 výrazně zaostávají v digitalizaci. Třetina má velmi nízkou míru digitalizace a v rámci interních procesů tak řeší s její pomocí minimum provozních agend. Pro více než polovinu firem je překážkou digitalizace pocit, že ji nepotřebují.
Na University of Chicago pokročili ve vývoji nové optické paměti, která dokáže rychle a energeticky efektivně ukládat a zpřístupňovat data. Při studiu komplexního materiálu složeného z manganu, vizmutu a telluru (MnBi2Te4) si vědci uvědomili, že magnetické vlastnosti tohoto materiálu se rychle a snadno mění v reakci na světlo. To znamená, že laser by mohl být použit k zakódování informace v magnetických stavech MnBi2Te4.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: