Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Záplaty i nové zranitelnosti v Androidu. Srpnové opravy Microsoftu, látán Firefox. Jak identifikovat domény podvodníků dříve, než se je pokusí skutečně použít? T-Mobile filtruje MMS. Chytrá žárovka se podílí na kamerovém dohledu. Následuje pravidelný bezpečnostní přehled vytvářený především podle webů ZDNet, CNet, The Register a HelpNet Security.
V mnoha firmách existuje jistá osoba, třeba asistentka, recepční nebo vedoucí kanceláře, která kromě své běžné pracovní náplně zastává i funkci jakési „vědmy“. Řízení procesů ale dnes můžete předat do „rukou“ IT technologiím… a firemní „vědmy“ se pak mohou naplno věnovat své vlastní práci.
Americká společnost Facebook minulý týden představila nové funkce, které mají na její sociální síť nalákat více malých a středních firem. Co nového americký gigant nabízí?
Tisk ve firemním prostředí, to jsou pořád jen samé úspory, snižování nákladů a optimalizace, i když v jiných oblastech firma snadno a neefektivně „propálí“ mnohem vyšší částky. Přitom oblast tisku nabízí nemalý potenciál pro inovace například v oblasti elektronizace oběhu dokumentů či využití softwarových nástrojů pro správu tiskových úloh i zařízení.
Mánie kolem sudoku začala v západním světě v Británii na přelomu let 2004-2005. ČR nebyla dlouho pozadu, v novinách zde vycházejí tyto hádanky již od roku 2005, ve stejné době se objevily i sbírky úloh a on-line aplikace.
Společnost Gartner pravidelně sestavuje tzv. hype křivky rodících se technologií. Ta letošní tedy opět obsahuje mnohé oblíbené pojmy a koncepty, které se tradičně rozdělují do čtyř základních kategorií. Popularita (míněno především mediální ve smyslu buzzwordu) některých technologií roste, jiné se nacházejí na vrcholu očekávání, další skupinu představuje fáze deziluze/zklamání, poslední čtvrtá množina by měla zahrnovat reálně nasazené, produktivní technologie.
Server – slovo, které je této kategorii společné. Stejně jako jeden, dva, čtyři a více socketů, případně rozměry rackové zástavby 1U, 2U, 4U… Pojďme se však podívat, v čem můžou být „standardní“ servery x86 jiné.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: