V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Problém s šifrováním pevných disků Western Digital. Opravy Oracle pro Javu, databázi i podnikové aplikace. Jaké identifikační údaje produkuje barevný tisk? Firma vykupující zero day zranitelnosti mění vlastníka. Následuje pravidelný bezpečnostní přehled vytvářený především podle webů ZDNet, CNet, The Register a HelpNet Security.
Svoboda. To je hlavní téma letošního Designbloku, mezinárodní přehlídky současného designu, která je největší v České republice. Letošní 17. ročník běží od 22. do 27. 10. Jedním z dodavatelů této prestižní přehlídky je i Xerox Česká a Slovenská republika.
Epson ColorWorks C7500 byla poprvé představena na začátku letošního roku, ale rychlost jejího tisku jsme si mohli prohlédnout poprvé. Tiskárna umožňuje potisknout lesklé nebo matné nalepovací štítky a pracuje rychlostí 300 milimetrů za sekundu.
Společnost OKI představila vybraným novinářům novinku pro menší a středně velké pracovní skupiny - multifunkční zařízení řady OKI MC800.
VIVNetworks se pochlubil úspěchy své affilate sítě, prodeje letos přesáhnou hodnotu 1,5 miliardy korun
Acer představil své novinky se systémem Windows 10
Elektronické zveřejňování zákonů bude stát přes půl miliardy Kč
IBM rozšiřuje možnosti platformy Watson Analytics
Oracle OpenWorld 2015 přináší maximální cloudový zážitek
Rockaway kupuje za 5,4 miliardy Kč Mall.cz a srovnávač Heureka.cz
Konica Minolta se zaměřuje na obnovu fyzických archivů dokumentů
Operátorům se nelíbí, že by vnitro koordinovalo rozvoj internetu
České podniky ztrácí důvěru v dodavatele SaaS řešení
EP potvrdil konec plateb za roaming a nerovného zacházení s daty
EMC a VMware spojí síly pod značkou Virtustream
Gold Forecast prozradí, co budou lidé kupovat na Vánoce
Dell World představil novinky Big Data, internetu věcí, mobility a bezpečnosti
Datové centrum Silo využívá „zelené“ servery Fujitsu
Nejrychlejší Wi-Fi sítě jsou v Praze, nejpomalejší na Karlovarsku
Modrá je dobrá. Western Digital Corporation převede své modely pevných disků WD Green do produktové řady WD Blue.
Kritický verdikt nad bezpečností Windows 10
Systém HELIOS pro dokonalá křídla z ORLIČANU
Čtvrtina DDoS útoků vede ke ztrátě dat
Největší bezpečnostní hrozba: Javu střídají aplikace Applu
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: