V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Myšlenky „tabletu, který dokáže nahradit notebook“, se od června 2012, kdy Steve Ballmer představil model Surface, chopila řada výrobců, ovšem ne vždy úspěšně. Zvláště v segmentu pro profesionály, kde hraje důležitou roli bezpečnost, je těch dobrých počinů pomálu. Jedním z těch povedených je však každopádně Fujitsu Stylistic R726.
Lze bezpečnost programu dokazovat matematicky a je to praktické? Billboardy s kamerami. Prolomen ransomware Polyglot. Útok na bankovní systém SWIFT. Inovace platebních karet.
Sdružení CZ.NIC oficiálně představilo svůj bezpečný router Turris Omnia. Zahájena již byla také výroba routeru. Ta probíhá v České republice a první kusy jsou právě v těchto dnech na cestě ke svým majitelům, kteří si je předobjednali na Indiegogo.com.
Dell představil ultramobilní notebook XPS 13 model 9360. Jeho vlastnosti odpovídají řadě XPS – zpracováním, výkonem a hardwarem optimalizovaným pro Windows 10. Díky úzkému rámečku okolo 13“ displeje je prakticky stejně velký, jako kdyby šlo o formát 11“.
Nemůže být to, co vypadá jako zanedbávání bezpečnosti IT, ve skutečnosti racionální strategií? Pokud se stále opakuje, že firmy působící v tržní ekonomice dělají něco špatně (míněno ve smyslu „ekonomicky si samy škodí“), nabízí se otázka, zda to nemůže být jinak.
Pro moderního inženýra představují jeden z nejdůležitějších pracovních nástrojů informační technologie a mezi nimi podnikové informační systémy. Zde se totiž prolíná více oblastí, které jsou v dnešním průmyslu na denním pořádku.
Průměrná částka, kterou jsou ochotni na PC přispět, pokud by si jej mohli sami vybrat a používat i pro soukromé účely, se pohybuje kolem 8000 korun.
Rusko žádá vydání svého občana, který byl zadržen v Česku na žádost Spojených států amerických. Má být odpovědný za masivní útok na Linkedin v roce 2012.
Převzetí internetové sociální sítě LinkedIn má softwarového výrobce přijít na 26 miliard dolarů (639 mld. Kč).
Management Mania se zaměřuje na firmy a znalostní profese, kombinuje prvky známé z jiných sociálních sítí a implementuje je do jedné platformy.
Slovenská pobočka technologické firmy se snaží nalákat část slovenských počítačových expertů pracujících v Česku, aby se vrátili na Slovensko.
Výsledky jsou dobrou zprávou pro firmu, kterou nedávno poškodil rozsáhlý únik dat, a tak narušil dohodnuté převzetí části podniku Verizonem.
Stále sofistikovanější úroky si vynucují častější a realističtější trénink odborníků, kteří pečují o kritickou páteřní infrastrukturu.
Vědci z výzkumných laboratoří firmy Toyota publikovali návrh nové baterie určené pro skladovat energie ve velkém měřítku.
Ty budou dostupné pro zhruba 250 000 domácností.
Pomohly cloudové služby, díky nimž se příjmy divize Azure zvýšily o 116 procent. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o téměř šest procent.
Vyplývá to z nového žebříčku Technology Fast 50, který sestavuje poradenská firma Deloitte.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: