Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Neviem či by ma to celkom nedoplietlo, tá klávesnica TypeMatrix s BEPO. Zvlášť keď človek sa s klávesnicou stretne všelikde, (stanica, metro), a nemôže si pripojiť svoju...
Len sa bojím toho učenia odznova a toho, že sa budem mýliť ak prejdem na inú klávesnicu. (...) Aké mate skúsenosti vy, s prepínaím layoutu, používaním DVORAK a iných exotických rozložení vo svete QWERTY...?
Napsal jsem tu sérii zápisků o svém přechodu na Colemak a jak píšu v článku, nemám problém přecházet mezi TypeMatrix a rozložením psacího stroje. Kdybych se tomu chvíli věnoval, pravděpodobně bych dokázal přecházet i mezi QWERTY a Colemakem.
Naviac mi na tej TypoMatrix chýba numerická klávesnica...
Numerický blok jsem mnoho let prakticky nepoužil a na žádné klávesnici takový vyhrazený blok nemám a ani nechci. Nicméně typematrix číselnou klávesnici obsahuje, stačí aktivovat Num Lock a pravá polovina klávesnice začne fungovat jako číselná, a to včetně odpovídajících velikostí kláves.
Kdysi mi kamarád "projektoval" desku stolu, přitáhnul jsem ho k dubový desce o rozměru asi 2.5 x 1.5 metru a řekl jsem mu: nakresli mi stůl, chci židlí zaject "dovnitř" a mít prostor okolo sebe. A už pár let slouží k naprostý spokojenosti :) Krásný tvary, funkční, ... Ale bez něj bych to nedal...Nechces sem hodit odkaz na fotku? Rad bych se podival...
Nějakej hint ?
V 90. letech byla různých takových věcí kupa, třeba BTC 8120. Dneska už prakticky jenom Kinesis Freestyle. Totiž, DataHand je prý v likvidaci a další věci jako ErgoDox si člověk musí obstarat trochu složitěji (třeba sám postavit — nebo někomu zaplatit, aby to udělal).
To se můžeš rovnou zeptat, jestli jsou hlučnější naftová, nebo benzinová auta...
U mechanické klávesnice závisí na
Navíc nezávisí jenom na hlučnosti v decibelech, ale především na frekvenci zvuku. Pisklavé ping se setká s jinou odezvou než třeba i hlasitější thock thock.
Pokud bych měl seřadit to, co je běžné, podle hlučnosti, bylo by to:
Tiskni
Sdílej: