Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Osobně mám téměř hotový HTPC na bázi AsRock J4105-ITX (Gemini Lake = důležité) a Debian 10, na kterém jedu VDR 2.4.1 s front-end pluginem softhdvaapi (=softhdcuvid).Odkud beres kodi, v busteru neni kodi-pvr-vdr-vnsi.
A hlavní požadavek je aby to zvládlo (nejméně) jeden pořad nahrávat na HDD a jiný pořad uložený na HDD zároveň přehrávat na TV. Zvládne toto RPi? Případně co byste poradil? Osobně zatím nemám s jednodeskovými počítači a přehráváním videa žádné zkušenosti.
Testoval jsem to před chvílí na 6 let starém RPi (úplně první várka), pro ukládání jsem zvolil externí disk v USB. Nebyl problém dělat současně v HD tři různé věci, např. jeden kanál nahrávat a dva jiné sledovat (na notebooku a na na mobilu), nahrávat a přitom sledovat nahrávku a jeden kanál naživo, nebo dva kanály nahrávat a jeden sledovat. Když jsem se pokusil sledovat další, tak se sekal. Všechny nahrávky vypadaly normálně. Novější hardware by to asi zvládal ještě lépe.
Jako klient je tohle RPi samozřejmě nepoužitelné, jak už jsem psal v článku.
JirkaOtazka spis zni, ma jakykoli smyl naprosto cokoli z libovolnyho TV muxu ukladat na disk? Protoze jakejkoli serial nebo film sosnes v mnohem vyssi kvalite lusknutim prstu. A vubec cumet na TV, kdyz si muzes pustit to, co zrovna ty chces a nespolejhat se na to, co ti kdo predlozi ...
Občas se vyskytne film nebo dokument, který se v archivech nevyskytuje.
JirkaERROR: Sorry - i couldn't get any working frequency/transponder Nothing to scan!!Netuším čo robím zle. Pričom vlc, keď mu zadám frekvencie, na ktorých u nás vysielajú, prehráva v pohode.
Áno je to DVB-T. Ale keďže u nás sa T2 asi ešte dlhšie neusadí, tak mi to postačuje.Ups. takže už aj u nás sa prechádza na T2. Som to akosi nepostrehol. Myslel som, že len šifrované sú na T2, ale už aj volné programy. https://www.satelitnatv.sk/vysielace/dvb-t-sk-mux/?id=530-MHz0257 Takže sa budem musieť poobzerať po nejakých DVB-T2 prijímačoch, rozumne podporovaných.
MarginStart = 5 MarginStop = 10Ve webovém konfiguračním prostředí (viz příští díl) VDRAdmin-AM se to dá taky nastavit. Ale už se mi stalo, že 10 minut nestačilo. A 5 minut před začátkem mi připadá zbytečně moc. Taky je možné upravit tyto údaje pro každou nahrávku zvlášť. Jirka
Tiskni
Sdílej: