SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
Adresa tématu či pozadí: https://wiki.ubuntu.com/Artwork/Incoming/DustTheme
Včera jsem narazil na tento blogový zápisek, a řekl jsem WOV, to musím mít. Tohe Gnome téma mě překvapilo svou propracovaností a důrazem na detail. Dust u mě jen tak něco nepředčí. Jak, kde a co udělat a nastavit se nachází buď již ve zmiňovaném blogovém zápisku, či na adrese tématu.
Zaměřím se na panel. Díky uživateli vain jsem objevil kouzlo dockbaru (v mém případě dockbarx, je hezčí, ale asi víc nestabilní, ale zatím bez problémů) a taky tip, jak vyřešit tu obludnost v gnome system tray. Ten patch je sice určený pro multi-row uspořádání ikon, ale bezproblému funguje i jako krotitel přetékajících velkých oblud. Sice nynější stav není kdovíjak ideální, ale pro mě rozhodně lepší, než předtím.
Tiskni
Sdílej:
+1000000000 x 100000000 :) Moc pěkný... Osobně jsem v Gnome upřednostňoval například New Wave z Ubuntu, ale tohle se mi moc líbí....
No fotky mojí přítelkyně přece :)
Fonty jsou z google android- Droid . V ubuntu je to balík ttf-droid, jinak se dají stáhnout třeba zde.
Nastavení vykreslování je věc druhá. Dlouho jsem zkomíral, ve všech linuxových distribucích je to z mého hlediska hrůza a děs. Osvědčil se mi tento návod. Důležitej je hlavně bod 2. a ten font.conf. ;)