V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Takze tema je : overglossed trosku upravene farby aby to ladilo, ikonky su black and white 2-gloss (hoci ich nevidno jeden panel je automaticky skryvaci) :) , stare dobre conky no a wallpaper s upravenymi farbami ale neviem uz skade som ho stahoval.
Tiskni
Sdílej:
Strasne to taha oci a dost tazko sa rozpoznavaju systemove informacie od wallpaperu. Ja by som takyto desktop teda mat nemohol :)
No vsak o to islo aby tie sys. info tam neboli take napadne.
Co je na tom blbost ? Pochopim ak sa ti nepaci ten desktop, ale nechapem preco by bola blbost nastavit tie conky v rovnakej farbe aby to bolo zladene, ked su tam vsetky informacie viditelne bez nejakeho problemu?
Ja som si nevolil ten wallpaper podla toho, ja som len zladil aj ostatne farby. Inac zamysli sa nad tim co si napisal (Tie conky a terminal niesu nepouzitelne) okrem toho tam vsetky dolezite informacie je vidiet.
Ja som si nevolil ten wallpaper podla toho, ja som len zladil aj ostatne farby.Z tvé věty to tak vyznělo.
Inac zamysli sa nad tim co si napisal (Tie conky a terminal niesu nepouzitelne)Ale jsou špatně použitelné, když nejsou rozeznat od zbytku. (věc názoru.. proto jsem použil „/“)
Co je na tom zle pouzitelne ? Vsak ked si nieco nastavim tak hadam preto lebo mi to tak vyhovuje, a kedze som nechcel aby na tom wallpaperi systemove informacie neboli ako past na oko, tak som ich zladil aby vyzerali ako sucast wallpaperu. A pozadie terminalu je viac tmavsie aby sa mi pismo v nom a na wallpaperi neprekryvalo.
V jednej veci mal ale Asfalatus pravdu moc to tahalo oci.
Mě se to líbí, jak sou systémové informace ve stejné barvě jako různé nápisy wallpaperu. Tu je to sice mírně nepřehledné (když ví kde co má tak je to pro něj přehledné), ale zas to vypadá docela pěkně
Tak tohle vypadá opravdu futuristicky... mě to zaujalo opravdu na první pohled
Kde se daji sehnat podobne wallpapery?