Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jsem si ten tiling chtěl taky zkusit :-).
Stále stejné prvky jako minule. Z toho co jde vidět a je nové - spodní panel je dzen2. Černé téma mám pouze pro pidgina, aby mi na IM ploše vedle irssi nesvítil jako žárovka.
Tiskni
Sdílej:
Jsem si ten tiling chtěl taky zkusitA jsi spokojenej? Já bych se k floating wm asi už nechtěl vracet..
Z počátku jsem měl pocit, že až budu muset dělat něco víc, než prohlížet web a pdfka, zešílím z toho. Naštěstí to byl omyl. Některé věci stále řeším trošku krkolomně, některé jsem si ještě nenastavil, jak bych chtěl. Mezi námi, Haskell je hrozně vtipnej jazyk
Každopádně po týdnu jsem se na chvíli vrátil do openboxu, který jsem poslední dva roky používal a za tu dobu tam měl kde co nastavené. Vlastně jsem v něm taky nemusel používat myš. Na všechno jsem měl klávesové zkratky - spouštění aplikací, pozicování oken. Jenže co mi najednou přišlo zvláštní, že se ty okna vždycky prskly, kam se jim chtělo a já je často musel "ručně" někam umístit, abych tam neměl bordel. Proč bych to proboha dělal, když to wm může dělat za mě. Po půl hodině jsem přepnul zpátky do xmonadu. Z toho usuzuji, že na jiný způsob práce s okny jsem si zvykl asi docela rychle. Můžu jedině doporučit.
Zrovna se snažím nějakým způsobem vyřešit minimalizaci oken, protože když mám příkladně na ploše "Web" okno prohlížeče, ve kterém mám otevřené věci jako facebook, youtube, etc a najednou potřebuji udělat něco do školy, nechci ať se mi ty věci míchají. Takže bych chtěl tohle okno skrýt a otevřít si hezky nové, prázdné. Tohle je pro mě docela velká změna. Předtím jsem to řešil přesunem na jinou plochu, kde jsem měl všechny věci ohledně jednoho tématu.
Potom mě trošičku trápí, že otevření více oken na jedné ploše je docela nepohodlné a okýnka jsou děsně malá. Možná je to tím, že používám pouze základní layouty, ale to asi nebude ten problém. Na 15" monitor se toho prostě moc nevejde.