Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jsem si ten tiling chtěl taky zkusit :-).
Stále stejné prvky jako minule. Z toho co jde vidět a je nové - spodní panel je dzen2. Černé téma mám pouze pro pidgina, aby mi na IM ploše vedle irssi nesvítil jako žárovka.
Tiskni
Sdílej:
Jsem si ten tiling chtěl taky zkusitA jsi spokojenej? Já bych se k floating wm asi už nechtěl vracet..
Z počátku jsem měl pocit, že až budu muset dělat něco víc, než prohlížet web a pdfka, zešílím z toho. Naštěstí to byl omyl. Některé věci stále řeším trošku krkolomně, některé jsem si ještě nenastavil, jak bych chtěl. Mezi námi, Haskell je hrozně vtipnej jazyk
Každopádně po týdnu jsem se na chvíli vrátil do openboxu, který jsem poslední dva roky používal a za tu dobu tam měl kde co nastavené. Vlastně jsem v něm taky nemusel používat myš. Na všechno jsem měl klávesové zkratky - spouštění aplikací, pozicování oken. Jenže co mi najednou přišlo zvláštní, že se ty okna vždycky prskly, kam se jim chtělo a já je často musel "ručně" někam umístit, abych tam neměl bordel. Proč bych to proboha dělal, když to wm může dělat za mě. Po půl hodině jsem přepnul zpátky do xmonadu. Z toho usuzuji, že na jiný způsob práce s okny jsem si zvykl asi docela rychle. Můžu jedině doporučit.
Zrovna se snažím nějakým způsobem vyřešit minimalizaci oken, protože když mám příkladně na ploše "Web" okno prohlížeče, ve kterém mám otevřené věci jako facebook, youtube, etc a najednou potřebuji udělat něco do školy, nechci ať se mi ty věci míchají. Takže bych chtěl tohle okno skrýt a otevřít si hezky nové, prázdné. Tohle je pro mě docela velká změna. Předtím jsem to řešil přesunem na jinou plochu, kde jsem měl všechny věci ohledně jednoho tématu.
Potom mě trošičku trápí, že otevření více oken na jedné ploše je docela nepohodlné a okýnka jsou děsně malá. Možná je to tím, že používám pouze základní layouty, ale to asi nebude ten problém. Na 15" monitor se toho prostě moc nevejde.