Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Moje Ubuntu po dalším půl roku bezproblémového používání.
Poloprůhledný PNG obrázek na pozadí horního panelu, místo spodního Cairo Dock, pár pozměněných ikonek a pečlivě vybrané pozadí - toť vše.
Tiskni
Sdílej:
Nevím proč, ale stále to není ono.
Mít taskbar v docku je podle mého blbost. Velmi špatně se to používá. A jak se ten dok pořád roztahuje, když dělá různé efekty, tak všechny ikonky poskakují a je to jako střelba na živý terč.
Jde vůbec na Mac nastavit normální taskbar, jako má třeba obyčejné gnome?
Z hlediska použitelnosti mohu jen souhlasit. Nová ikonka po spuštění je opravdu zbytečná. Bílá tečka u ikonky je zcela vyhovující. Podobný způsob bude užit i v přicházejících Windows 7. Takže si nemyslím, že by to nebylo ku prospěchu.
Btw. místo cairo dock bych použil Gnome Do, které nabízí právě výše zmíněnou funkcionalitu a nové ikonky se po spuštění neobjevují.
To je ten „taskbar“ na tom docku potom celkem zbytečný, protože expose ani screen edges(corners) nemá s taskbarem a dockem nic společného. Ta tečka potom plní jen takovou informační hodnotu, kterou ale stejně nevidíte, protože (jak říkáte) máte většinou času schovaný dock.
A když už se tak bavíme.. Chtěl bych se zeptat, jak je to na Mac s virtuálníma plochama. Párkrát sem se dostal k Macu, ale práce s plochama mi připadala celkem chaotická.