Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Xfce 4.6, pozadí vykreslované Xplanet, 2x Conky vlastní výroby, Gtk+ téma Xfce-dusk, ikony AwOken..
Tiskni
Sdílej:
V příloze dávám skript, který se spouští po přihlášení do Xfce. Xplanet vykresluje do souboru, ten jsem zvolil jako pozadí v nastavení Xfdesktopu a vždycky po překreslení volám xfdesktop -reload. Bohužel přes cron mi to nejede, tak to musím řešit takhle oklikou. Ale aspoň to rovnou stahuje i oblaka, všechno na jednom místě. Ještě musím pořešit jak to narafičit, aby se každej měsíc měnila mapa..
Jinak myslím že na to existoval i nějakej pěknej návod, dokonce v češtině
#! /bin/bash DIRECTORY=/home/honza/.xplanet CONFIG_FILE=$DIRECTORY/xplanet.cfg BUMP_FILE=$DIRECTORY/maps/bump_map.jpg CLOUD_FILE=$DIRECTORY/maps/cloud_map.jpg SERVER_ADDRESSES=("http://xplanet.sourceforge.net/clouds/clouds_4096.jpg" "http://www.narrabri.atnf.csiro.au/operations/NASA/clouds_4096.jpg" "http://xplanet.explore-the-world.net/clouds_4096.jpg") while true; do sec_now=$(date +%s) sec_create=$(stat -c %Z $CLOUD_FILE) if [ $((sec_now - sec_create)) -ge 3600 ] then for ADDRESS in ${SERVER_ADDRESSES[*]} do wget -t 3 -T 15 -O $CLOUD_FILE.tmp $ADDRESS if [ $? -eq 0 ] then mv $CLOUD_FILE.tmp $CLOUD_FILE break fi done if [ -e $CLOUD_FILE.tmp ] then rm $CLOUD_FILE.tmp fi fi month=$(date +%b) echo -e "[earth]\nmap=$DIRECTORY/maps/$month/map.jpg\nnight_map=$DIRECTORY/maps/$month/night_map.jpg\ntwilight=10\nbump_map=$BUMP_FILE\nbump_scale=3\ncloud_map=$CLOUD_FILE\ncloud_threshold=64\n" > $CONFIG_FILE xplanet -config $CONFIG_FILE -target earth -projection rectangular -num_times 1 -output $DIRECTORY/wallpaper.png -geometry 1366x768 -quality 100 xfdesktop --reload sleep 900 done