Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Po pěti měsících vývoje od vydání verze 250 byla vydána nová verze 251 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS).
HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Inšpiroval ma užívateľ: ok100
OS: Debian Wheezy
WM: Awesome
Grafická téma: Solarized
Informácie som čerpal aj z týchto slovenských a českých zdrojov:
FastLinux modifikace awesome wm
Automount USB zariadení pomocou halevt: Replacement for halevt?
Inštaloval som len základný Debian s X a Awesome + filemanažer mc a ranger, editor vim, pošta mutt, IM klient centerim, video mplayer, pdf zathura a xpdf, obrázky feh a gimp, poznámky hnb, hudba cmus resp. moc, prehliadač Firefox, v systéme mám k dispozícii pre každý prípad ešte LOffice a Blender. Zistil som, že nič viac mi netreba.
Tiskni
Sdílej:
Sice Debian nepoužívám, ale líbí se mi tvůj přístup -- nainstalovat opravdu jenom to "nutné". Jinak hezké.
Myslím že je efektívnejšie komunikovať priamo.
Jasně. Taky konfiguruju programy téměř výhradně pomocí textového editoru (u mě Vim). "Nadstavbové programy" mi moc neříkají. Taky rád komunikuju přímo. Příkazovou řádku (či nějaký terminálový program) jsem si natolik oblíbil, že si svoji práci v Linuxu bez ní nedokážu vůbec představit.