Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Gnome: optimalizácia a mierny pokrok
Krúti sa, točí sa, svieti, bliká, klepoce, odfukuje... Ono to nekončí, stále to ide...
Čo dodať k popisu? Nič. Manjaro, a tým je povedané všetko ;)
Tiskni
Sdílej:
Na Manjare vyzerá byť Nautilus stabilný, používam ho však len minimálne, viac som v MC. Na svojom netbooku, ktorý som nepoužíval cca 6 mesiacov s Manjarom a BSPWM som tiež robil upgrade bez problémov, čo je naozaj fajn. Občas po dlhšej dobe neprebehne úspešná aktualizácia z dôvodu, že v súborovom systéme je nejaký súbor, ktorý koliduje s novou verziou balíčka a ktorý tam zostal po rôznych experimentoch. Nepovažujem to však za vadu, naopak arch-like systémy v takýchto prípadoch najprv upozornia usera, aby si dal systém do poriadku, a následne po zjednaní nápravy aktualizácia prebehne. V systéme tak nešarapatia rôzni zombíci a udržuje sa tak vo forme.
Neviem ako je to v pôvodnom Archu, ale Manjaro, keďže je rolling-update, má svoje skrypty, ktoré zabezpečia náhradu starých a už neaktualizovaných aplikácií za ich novšie alternatívy a pod., samozrejme až potom, čo to user odsúhlasí, čo je tiež veľmi dobrá featurka. Tých rôznych featuriek, ktoré uľahčujú život nenásilnou formou a pekne viditeľne je v ňom teda viac. Manjaro mi pripadá užívateľsky prítulné ako pôvodné Ubuntu kedysi v svojich začiatkoch so všetkými prednosťami Archu.
Mě překvapila mile vychytávka, že Manjaro sleduje i aktuálnost balíčků z AURu.