Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Haiku R1 Alpha 3 ve VirtualBoxu. Zatim jen takový nesmělý oťukávání, ale už mam načtený nějaký návody z webu a zkusim tam dneska doinstalovat Qt, Aroru a PSI.
Tiskni
Sdílej:
Hodila by se konzultace od místního odborníka na Haiku (jméno si nepamatuju)
Zrovna před chvilkou jsem si ho nainstaloval naostro.
Ale protože neumí WPA ani moji WLAN kartu, tuhne při shutdownu a nedá se nastavit pořádně citlivost a akcelerace u touchpadu, vypadá to, že ten můj Linux v žádném případě neohrozí.
Linux by to mohlo ohrozit nejdřív tak za 10 let.
Co sem zatim zjistil - ve virtuálu je to děsně pomalý, ani mp3 to neutáhne bez sekání když se zároveň hejbe myší a videa sou nekoukatelný. Proti tomu lubuntu ve virtuálu se stejnym nastavenim (768 MB RAM, 64 MB grafika, povolená 3D akcelerace) s tim nemá problém a veme si tak 50-60 % CPU. Čekal sem to teda trochu svižnější, na 2 GHz, si pamatuju jak BeOS 5 lítal ve virtuálu na Duronu 750 MHz s mnohem míň paměti před pár lety. Mam obavy jestli se to zlepší když to bude nainstalovaný "navostro". Jinak se mi povedlo nainstalovat to Qt i Aroru a běhá to (no spíš se to plazí). Instalace je tam fakt easy - stáhnout a rozbalit, na správci balíčků se pracuje, ale zatim neni ready. PSI je nainstalovaný ale neběží, stěžuje si že nemá libssl.so.0.9.8 a s libssl.so.1.0.0 který tam je běhat nechce. Nevim jestli ho budu někde shánět nebo se na to vykašlu. Že tam běhaj Qt aplikace už mam ověřený a víc sem toho ani v plánu neměl.
Teď by mě taky zajímalo jak to je s těma knihovnama, jestli tam můžu šoupnout dvě různý verze libssl.so aby chodilo PSI a nerozhodilo by to jiný aplikace. Ale když už tam ty knihovny sou i s číslama verzí, tak předpokládam že by to vadit nemělo. Teď už jednom tu libssl.so.0.9.8 zkompilovanou pro haiku r1a3 hybrid-gcc2 někde sehnat.