Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Linux Mint ! Nove PC ! A je to viditelne vidiet rozdiel medzi touto i3 a tym co som mal J1900, super potesenie.
https://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/488465
ASUS TUF B560M PLUS WIFI, Intel I3 10100f, 16GB (2x8GB), NVIDIA GT520 zatial open source ovladac neviem ci sa oplati davat pripiertarny.
Zatial spokojnost. a vsetko v peknej staruckej case https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/cases/k280/
Tiskni
Sdílej:
Linux je fajn aj na hry len mas mensi vyber a su tu aj nativne porty len tak spomeniem Torchlight II pre Linux, Splashton pre Linux je ich viacero bud cez Steam alebo ak si sikovny najdes na nete. Ale rozmyslam ze hranie na co no otazka je na co linux vobec odpoved je jednoducha kto nechce najlepsi spyware ten pravy OS tak co mu ostava FreeBSD/OpenBSD alebo co jedine linux je najpokrocilejsi a mas na vyber co chces a mne staci zobrazovatko co utiahne kompozitor v KDE/GNOME alebo teraz co testujem Mint. Lebo ked to zoberieme po lopate aj Raspberry Pi potiehne desktop ale hlavny problem je to zobrazovatko u Pi. Takze 8 jadro a mozno upgrade na 32GB a disky klasicke SSD na NVME som este neprisiel na chut.
klidjne i ztidhleto stranky hledej v clancich maji reklamu tadyAle fuj, to je od tebe ošklivé - radit ostatním jak okrást Microsoft.