Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Linux Mint ! Nove PC ! A je to viditelne vidiet rozdiel medzi touto i3 a tym co som mal J1900, super potesenie.
https://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/488465
ASUS TUF B560M PLUS WIFI, Intel I3 10100f, 16GB (2x8GB), NVIDIA GT520 zatial open source ovladac neviem ci sa oplati davat pripiertarny.
Zatial spokojnost. a vsetko v peknej staruckej case https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/cases/k280/
Tiskni
Sdílej:
Linux je fajn aj na hry len mas mensi vyber a su tu aj nativne porty len tak spomeniem Torchlight II pre Linux, Splashton pre Linux je ich viacero bud cez Steam alebo ak si sikovny najdes na nete. Ale rozmyslam ze hranie na co no otazka je na co linux vobec odpoved je jednoducha kto nechce najlepsi spyware ten pravy OS tak co mu ostava FreeBSD/OpenBSD alebo co jedine linux je najpokrocilejsi a mas na vyber co chces a mne staci zobrazovatko co utiahne kompozitor v KDE/GNOME alebo teraz co testujem Mint. Lebo ked to zoberieme po lopate aj Raspberry Pi potiehne desktop ale hlavny problem je to zobrazovatko u Pi. Takze 8 jadro a mozno upgrade na 32GB a disky klasicke SSD na NVME som este neprisiel na chut.
klidjne i ztidhleto stranky hledej v clancich maji reklamu tadyAle fuj, to je od tebe ošklivé - radit ostatním jak okrást Microsoft.