Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Je to uz asi rocik co testujem google chrome flex, normalne by som o tento system nemal zaujem ale ten ASUS VivoBook je slabucky stroj s @ jadrovym 1,1GHz Celeronom sa nehodi velmi na Windows 10.
Takze hlavny opis je takyto:
pomaly procesor 4gb pamet ok to je pekne a 32GB EMMC, notas zvlada bez problemov nejake to distro s KDE aj GNOME na tom lieta ale vyhody chromeOS
1 asi najvecsou vyhodou je bezpecnost a update system mat system ktory pouziva preklapanie particii AB Root v podstate updaty neriesi ne jak u Windows hm mam furt chut rozmlatit tablet ked sa mi instaluju updaty vo windowse.
2 moznost pristupu k Google Drive - no comment to je uz podstata chromeos ale aj tak treba to spomenut ako hlavnu featuru
3 aplikacie su web aplikacie je to vyhoda neviem ale mas pristup k GMailu, Fotkam a tak dalej, tak dalej a tak dalej
4 moznost zapnut terminal konzolu s linuxom
Nevyhody
1 len web apky
2 bez google play store, na rozdiel od plnohodnotneho chromeos
a ako si spravit usb kluc pre instalaciu?
ak mas linux alebo windows nahodis si Google Chrome prehliadac pojdes do doplnkov a nainstalujes doplnok Chromebook Recovery Utility
a to je vsetko a pozor je to operacny system je dobre si najpv zalohovat data.
hej a spotify tu je ale len ako web apka ale da sa pripnut na panel a tvari sa ako normal apka
Tiskni
Sdílej: