Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Je to uz asi rocik co testujem google chrome flex, normalne by som o tento system nemal zaujem ale ten ASUS VivoBook je slabucky stroj s @ jadrovym 1,1GHz Celeronom sa nehodi velmi na Windows 10.
Takze hlavny opis je takyto:
pomaly procesor 4gb pamet ok to je pekne a 32GB EMMC, notas zvlada bez problemov nejake to distro s KDE aj GNOME na tom lieta ale vyhody chromeOS
1 asi najvecsou vyhodou je bezpecnost a update system mat system ktory pouziva preklapanie particii AB Root v podstate updaty neriesi ne jak u Windows hm mam furt chut rozmlatit tablet ked sa mi instaluju updaty vo windowse.
2 moznost pristupu k Google Drive - no comment to je uz podstata chromeos ale aj tak treba to spomenut ako hlavnu featuru
3 aplikacie su web aplikacie je to vyhoda neviem ale mas pristup k GMailu, Fotkam a tak dalej, tak dalej a tak dalej
4 moznost zapnut terminal konzolu s linuxom
Nevyhody
1 len web apky
2 bez google play store, na rozdiel od plnohodnotneho chromeos
a ako si spravit usb kluc pre instalaciu?
ak mas linux alebo windows nahodis si Google Chrome prehliadac pojdes do doplnkov a nainstalujes doplnok Chromebook Recovery Utility
a to je vsetko a pozor je to operacny system je dobre si najpv zalohovat data.
hej a spotify tu je ale len ako web apka ale da sa pripnut na panel a tvari sa ako normal apka
Tiskni
Sdílej: