V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
gtk2 tema : shiki-brave, ikony gnome-brave z baliku gnome-colors, openbox tema shiki-brave s upravou borders a stary znamy tint2 s conky-lua. HAL zlikvidovan a na automount nasazen pcmanfm-git, ktery je zavisly na gvfs respektive je zavisla libfm-git. Pro zatim to funguje :) Jeste tak pocarovat ten nahodne se serouci suspend a jsem zase spokojeny uzivatel Archu
v plnemrozliseni
Tiskni
Sdílej:
na Archu jedu více jak rok zatím mi nic jiného nevyhovuje..to písmo je Liberation Sans
já dost měnim zvukovky a tam mi mpd nějak moc nechodilo, navíc laptop..takže pro mě je to number 1 škoda jen, že myslím nemá resample plugin, užil bych pro mou audigy2 pcmcia
jo to forum je mrtve..to je škoda..
jsem docela zvědavý co se vyvine z projektu ArchServer.
Arch je pro mě hrozně návykovej svou jednoduchou konfigurovatelností a svěžestí systému a ikdyž mě občas pěkně vypeče např. zmiňovaným suspendem tak nejsem schopen přejít na stálo na jiné distro.