Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tiskni
Sdílej:
Kali Linux 2016.1 je postavený na Debianu Testing, takže distribuci jsem vlastně nezměnil. Debian je u mě pořád prioritní ;)
Gnome Shell mi svou ergonomií a filozofií vyhovuje nejvíce - je to ostatně vidět i na mých "Desktopech", které tu vkládám. Kali Linux jistě není o "karosérii", ale o "motoru". Sice mě to množství nástrojů udivuje a i děsí, ale vyzkoušet se to holt musí.
Důležité pro mě je neměnit zvyky - Gnome Shell a zkoušet možnosti Linuxu - Kali Linux. Zrovna o Kali jsem nějakou dobu přemýšlel, ale jakmile došlo k rolling releases, které jsem oceňoval u Arch Linuxu, došlo k návratu k "Debianu" ;)
Jak jsem psal výše, mě Gnome Shell vyhovuje ze všech prostředí nejvíc a opravdu jsem vyzkoušel dlouhodobě skoro všechny. Každý máme jiné kritéria a hlavně pracovní postupy, návyky při práci na PC. Mohl bych kontrovat, že "hloupé" je KDE nebo XFCE nebo Mate (byť mi třeba Gnome 2 vyhovovalo nejvíce - kdysi - a bylo parádně kustomizovatelné).
Kali Linux můžeš stáhnout v plné verzi - tam je holt Gnome Shell 3.20 a ISO má cca 2.6GB nebo si stáhneš minimal ISO a desktop nebo VM si tam dáš svůj preferovaný. Když se přihlásím jako root, mám tam default nastavení Kali Linuxu a neřeším, testuji, zkouším. Když se přihlásím jako user, mám tam svoje preference pro běžnou práci s PC a to včetně vzhledu...
Arch, resp. Antergos nebo Manjaro jsou fajn, ale Debian preferuji více (což je de facto i Kali Linux), mám ho prostě po mnoha letech Ubuntu, Mintu i přímo Debianu v rukách i v hlavě ;)
Nechme DE a VM mimo diskuzi a bez urážení - je to o zvyku a preferencích. Radši budu diskutovat o možnostech přímo Kali Linuxu ;)