Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Připadám si jako spamer, jelikož za poměrně krátkou dobu nový desktop, ale myslím si, že sem postupnými krůčky konečně, pomalu, ale jistě, došel do konečné podoby, nebo minimálně ne moc vzdálené od té konečné, takže snad na dlouhou dobu poslední ;-)
Dlouho jsem přemýšlel, jak dostat task bar do podoby, která by mi vyhovovala. Mám většinou otevřených hodně oken naráz na čtyřech plochách, nepotřebuji titulky oken, stačí mi jen jasné rozlišení těchto oken, tedy velké ikonky (ať si Jardík juchne ;-)), které když na ně kliknu, přesunou mě na ono okno a onu plochu na které se to okno nachází, ne že okno přenese na plochu na které jsem já, to vyřešil Dockbar z gnome-look. Menší úprava témeta Dockbaru, no nestydatě sem se inspiroval od Stask tuším ala plochy Carnera. Funguje to jednoduše, když okno není minimalizované (nezáleží, na jaké ploše je) je ikonka barevná, je-li okno minimalizované, je černobílá (viz. Terminal Server Client - 4. ikonka zprava), pokud je nějaká aplikace zaplá vícekrát a jedno okno je minimalizované a další není/nejsou, je ikonka barevná napůl (viz. ikonka Chromia), pokud je okno aktivní, je pozadí světlejší (viz. Gimp) a pokud si okno žádá o pozornost, je pozadí červené, nebliká, to mě přivádí k šílenství, pouze je obarvené (viz. Gajim). A musím pochválit i GNOME Do, mono nemono, tohle je prostě něco super, zvlášť s určitými pluginy. No to bude asi tak vše, jinak klasické GNOME =)
Tiskni
Sdílej:
Moc pěkný, jenom bych asi nastavil ten tray na dva řádky, jak to je třeba ve KDE. Btw, co tam je za rss čtečku?
Co jsem se díval na GNOME-Look, tak by to asi šlo přes tenhle patch