V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pracuju s ním od RC a je to OK, ale až na pády Arku (pořád ta samá chyba) a jeden pád Amaroku se vyskytly věci, který nechápu. Tak prosim všechny jestli by mi je nevysvětlili. Nevím co dělám, ale po každý co se zapnu PC tak na mě vyzkočí Ark . Nechápu proč!? Když jsem ho v minulý relaci vůbec nepoužil a to samý ty aplety. Jsou opravdu skvělý a docelam mi pomáhají k práci, ale když jsem si je před pár dny přemysťoval nějak si zapomatovaly, že jsem je na ploše měl a objevují se tam pořád , ikdyž jsem je v minulé relaci vypnul, ale když s nimi pohnu tak se v další relaci zjeví tam kam sem je posunu či změnil velikost. NEchápu a prosím o vysvětlení, zda je to bug nebo moje chyba. A nakonec taková připomínka, když si udělám Folder view nebo jiný aplet tak se ikony dostávají pod něj třeba při stažení souboru z netu se zařadily na obrazovku pod aplet, což si myslímk je špatná vlastnost. Dle mého by měly obtékat aplet (jako text okolo obrázku). jinak openSuSe 11.1 KDE 4.2 a ostatní podrobnosti v nastavení. ;)
Stabilita až na zmíněné pády dobrá!! Možnát ještě trochu blbne PowerSave!!
Tiskni
Sdílej:
KDE 4 automaticky ukládá session, nicméně né vždy to funguje spolehlivě.
Já to vyřešil vypnutím ukládání session...
tyjo dobrej todo , takovydle radove jednoduchy zalezitosti bych bral taky :) ale nee jen si utahuju....
ja si poridil listek z hospy a takovej krokodylostojan nato ale mam tam nacmarany jen samy blbosti :)
To s těma plasmoidama se mi taky stalo, daljsem nějaký pryč a při dalším přihlášení tam byl zase :( Vymazal jsem soubor s nastavení, tuším někde v ~/.kde/share/config/plasmarc a plasma-aplet-rc a nastavil i všechno znovu, pak to bylo OK... Mě trápí jiná věc, že si Amarok nemůže zapamatovat playlist :(