Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tím by se to samozřejmě vyřešilo. Nicméně by mě zajímalo, jak ta síť vypadá na fyzické úrovni - více než 250 PC v jedné LAN mi přijde jako neprovozovatelná záležitost. Pokud byste je nedej bože měl v jedné kolizní doméně, tak to prostě nebude použitelné, pokud to máte rozděleno více switchi, tak to sice fungovat bude, ale i tak tam bude vznikat celá řada příjemně esoterických problémů
Jak píše pan Štěpánek, pletete se.
A kromě toho, není už dneska používání pojmů jako "síť třídy A" trestné? Pokud vím, tak privátní rozsahy jsou 10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12 a 192.168.0.0/16. Zejména u rozsahu 172... by mě zajímalo, jak se vám slučuje s nějakýma třídama
I ten nejlevnější switch má dneska tabulku o velikosti alespoň 2K MAC adres. Pokud kohokoliv napadne mít v jedné switchované LAN >2K zařízení, tak mu stejně není ani rady, ani vzájemné hospodářské pomoci. Takže velikost forwardovacích tabulek switchů je to poslední, co by mě trápilo.
To je prostě takové write-only paměťové médium bez možnosti mazání… :-)
Pokud "neřiditelný" znamená to, co si myslím, tak propojení zmíněných do kruhu je sice legrace, ale jenom poloviční.
Daleko větší legrace jsou switche "řiditelné", propojené do kruhu záměrně a promyšleně a správně.
Když takových switchů máte cca 50 a v těch plánovaných kruzích vyrobíte omylem jeden, se kterým se nepočítalo - to je teprve (dámy prominou) prdel!
PS: To je historka ze života... A hrozně špatně se to řeší, když se nemůžete odnikud nikam dostat, protože je to celé zahlcené...
Tiskni
Sdílej: