Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Zdravim, mam napisany skript v phpcku #!/usr/bin/php4 < ? . . . $file = FOpen($filename, "w+"); FWrite($file, $data); FClose($file); ? >problem ale nastal, ze ked cron spusti skript, ako keby sa vybodol na vytvorenie suboru, pricom ked skript spustim manualne tak vsetko v pohode funguje. cron spusta ulohy pod rootom. prosim vas, kde moze byt chyba
P.S.: to opravdu funguje i s tou mezerou mezi '<
' a '?
'?
< ?
(coz asi bude v pohode, kdyz rucni spusteni probehne OK) bych se zameril jestli cron tento soubor skutecne spousti. Uz jsem zazil, ze kdyz jsem mel v nazvu skriptu co mel cron spoustet tecky, tak k jeho spusteni pomoci pravidelneho volani (z cronu samozrejmerun-parts
na adresar kde byl skript ulozen nedoslo.
Zásada č. 296: většina problémů se skripty, které normálně fungují, ale zlobí při spouštění z cronu, je způsobena buď neočekávaným nastavením proměnných prostředí (nejčastěji pak PATH
), nebo neočekávaným pracovním adresářem. Proto uživatel, který už si nos natloukl, na začátku všech skriptů spouštěných přes cron nebo at zásadně nastaví proměnné prostředí, od kterých cokoli očekává (zejména pak PATH
), a přejde do adresáře, kde chce, aby to běželo. Ti, kteří už si natloukli nos pořádně, navíc nejdřív zkontrolují, jestli ten adresář opravdu existuje.
Toto je tak všeobecne napísaná odpoveď, že by už snáď aj stálo za to vložiť ju do FAQ, čo ty na to, Michal?
Tiskni
Sdílej: