abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (27%)
     (25%)
     (6%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (2%)
     (29%)
    Celkem 125 hlasů
     Komentářů: 16, poslední dnes 15:31
    Rozcestník

    Dotaz: nejde zvuk v KDE

    9.12.2005 15:34 billy
    nejde zvuk v KDE
    Přečteno: 120×

    U¾ to øe¹ím celý týden a nikde nemù¾u najít nic, co by mi pomohlo. Pravìpodobnì to bude nìjaká stupidní chyba, ale takové se o to hùø hledají, tak jsem si øíkal, ¾e by mi snad nìkdo mohl poradit...

    Mám Arch linux, KDE 3.5, podel wiki.archlinux.org jsem nainstaloval a nastavil v¹e, aby zvuk fungoval. Modul pro zvukovou kartu mám nahrán (je to integrovaná zvukovka) - je to intel8x0

    A teï tro¹ku popí¹í problém. Kdy¾ spustím KDE, napí¹e mi to, ¾e nebylo nalezeno i/o zaøízení a tak je to pøesmìrováno do /dev/null. Pokud ale spustím konzoli, zadám su a pak jako root spustím nìjaký zvukový soubor, tak to hraje! Pokud v konzoli jako normální u¾ivatel zadám aplay, vypí¹e mi to:

    ALSA lib confmisc.c:672:(snd_func_card_driver) cannot find card '0' ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_card_driver returned error: Takové zaøízení neexistuje
    ALSA lib confmisc.c:392:(snd_func_concat) error evaluating strings
    ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_concat returned error: Takové zaøízení neexistuje
    ALSA lib confmisc.c:1072:(snd_func_refer) error evaluating name
    ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: Takové zaøízení neexistuje
    ALSA lib conf.c:3962:(snd_config_expand) Evaluate error: Takové zaøízení neexistuje
    ALSA lib pcm.c:2099:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM default
    aplay: main:544: audio open error: Takové zaøízení neexistuje

    KMix nenajde ¾ádný smì¹ovaè...

    Odpovědi

    9.12.2005 16:21 otec_fura
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejde zvuk v KDE
    Clovece zkus se (uzivatele) pridat do skupiny audio. Myslim ze to je to prvni co bych zkusil, pokud tohle nepomuze tak uz (co by prumerny uzivatel) nevim co udelat jineho.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.