Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Ahoj,
S přítelkyní teď máme společně jedno PC, na něj se přihlašujeme přes jednoho uživatele a poštu máme v KMailu tříděnou podle e-mailových adres do jednotlivých účtů (MailDir-ů).
Po Vánocích budeme mít notebook a z jednoho staršího PC chci udělat server s NFS, kde by jsme měli jednu sdílenou složku a pro každého uživatele jeden nesdílený adresář.
Na stanici i notebooku bych chtěl změnit přihlašování, tak aby jsme se oba přihlašovali na svůj účet.
U poskytovatelů e-mailu není IMAP, takže poštu stahujeme přes POP3.
Jaké jednoduché řešení "nasadit" (aby to pokud možno zvládl nastavit i mírně pokročilý uživatel), aby jsme měli poštu přístupnou na obou strojích a u notebooku byla navíc dostupná i když nebude přihlášený v síti (lokální kopie na hdd?)?
Je třeba důkladně prozkoumat, jak pracuje poštovní program (asi ten KMail) se soubory, většinou si ještě vytváří nějaké indexy atd. Nevím, jak by se tvářil, kdybys mu podstrčil nějaké nové soubory.Jo myslím, že si indexy vytváří..
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovaliCo takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...
No ja bych postu stahoval (pop3) na server a ze serveru IMAP na stanici i NTB. Kdyz si na NTB nechas lokalni kopie, tak tu postu budes mit i off-line (na stanici lokalni kopie byt nemusi, ale klidne mohou). A ev. na NTB druhy ucet, kterym budes stahovat pop3 s tim, ze to ze serveru nesmazes.Díky za tip (i Zdeňkovi), tak nějak jsem si myslel, že reálná cesta povede přes IMAP server.
Trochu OT:
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovali
Co takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechci
Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechciOhledne hadani souhlasim, co to je modus nevim, ale urcite nejsou povoleny vyrazy "aby jsem" (spravne "abych") nebo "aby jsme" ("abychom").
Tiskni
Sdílej: