Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
S přítelkyní teď máme společně jedno PC, na něj se přihlašujeme přes jednoho uživatele a poštu máme v KMailu tříděnou podle e-mailových adres do jednotlivých účtů (MailDir-ů).
Po Vánocích budeme mít notebook a z jednoho staršího PC chci udělat server s NFS, kde by jsme měli jednu sdílenou složku a pro každého uživatele jeden nesdílený adresář.
Na stanici i notebooku bych chtěl změnit přihlašování, tak aby jsme se oba přihlašovali na svůj účet.
U poskytovatelů e-mailu není IMAP, takže poštu stahujeme přes POP3.
Jaké jednoduché řešení "nasadit" (aby to pokud možno zvládl nastavit i mírně pokročilý uživatel), aby jsme měli poštu přístupnou na obou strojích a u notebooku byla navíc dostupná i když nebude přihlášený v síti (lokální kopie na hdd?)?
Je třeba důkladně prozkoumat, jak pracuje poštovní program (asi ten KMail) se soubory, většinou si ještě vytváří nějaké indexy atd. Nevím, jak by se tvářil, kdybys mu podstrčil nějaké nové soubory.Jo myslím, že si indexy vytváří..
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovaliCo takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...
No ja bych postu stahoval (pop3) na server a ze serveru IMAP na stanici i NTB. Kdyz si na NTB nechas lokalni kopie, tak tu postu budes mit i off-line (na stanici lokalni kopie byt nemusi, ale klidne mohou). A ev. na NTB druhy ucet, kterym budes stahovat pop3 s tim, ze to ze serveru nesmazes.Díky za tip (i Zdeňkovi), tak nějak jsem si myslel, že reálná cesta povede přes IMAP server.
Trochu OT:
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovali
Co takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechci
Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechciOhledne hadani souhlasim, co to je modus nevim, ale urcite nejsou povoleny vyrazy "aby jsem" (spravne "abych") nebo "aby jsme" ("abychom").
Tiskni
Sdílej: