Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Ahoj,
S přítelkyní teď máme společně jedno PC, na něj se přihlašujeme přes jednoho uživatele a poštu máme v KMailu tříděnou podle e-mailových adres do jednotlivých účtů (MailDir-ů).
Po Vánocích budeme mít notebook a z jednoho staršího PC chci udělat server s NFS, kde by jsme měli jednu sdílenou složku a pro každého uživatele jeden nesdílený adresář.
Na stanici i notebooku bych chtěl změnit přihlašování, tak aby jsme se oba přihlašovali na svůj účet.
U poskytovatelů e-mailu není IMAP, takže poštu stahujeme přes POP3.
Jaké jednoduché řešení "nasadit" (aby to pokud možno zvládl nastavit i mírně pokročilý uživatel), aby jsme měli poštu přístupnou na obou strojích a u notebooku byla navíc dostupná i když nebude přihlášený v síti (lokální kopie na hdd?)?
Je třeba důkladně prozkoumat, jak pracuje poštovní program (asi ten KMail) se soubory, většinou si ještě vytváří nějaké indexy atd. Nevím, jak by se tvářil, kdybys mu podstrčil nějaké nové soubory.Jo myslím, že si indexy vytváří..
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovaliCo takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...
No ja bych postu stahoval (pop3) na server a ze serveru IMAP na stanici i NTB. Kdyz si na NTB nechas lokalni kopie, tak tu postu budes mit i off-line (na stanici lokalni kopie byt nemusi, ale klidne mohou). A ev. na NTB druhy ucet, kterym budes stahovat pop3 s tim, ze to ze serveru nesmazes.Díky za tip (i Zdeňkovi), tak nějak jsem si myslel, že reálná cesta povede přes IMAP server.
Trochu OT:
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovali
Co takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechci
Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechciOhledne hadani souhlasim, co to je modus nevim, ale urcite nejsou povoleny vyrazy "aby jsem" (spravne "abych") nebo "aby jsme" ("abychom").
Tiskni
Sdílej: