Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Existuje zpusob jak nejak jednoduse promapovat verejnou IP na PC uvnitr LAN tak, aby ta IP fungovala jak z venku z internetu, tak i z dalsich PC uvnitr v te siti?
Ano. Začněte tím, že kliknete nahoře na tlačítko FAQ…
U vašeho řešení je problém pravděpodobně v tom, že požadavek od klienta ve vnitřní síti je sice přeložen a přemapován na server v téže síti, ale odpověď už nejde přes router, který dělal překlad adres, takže přijde s jinou zdrojovou adresou, než klient očekával. Pomineme-li (zdaleka nejvhodnější) řešení, spočívající v přesunutí serveru do demilitarizované zóny (tj. mimo segment vnitřní sítě, kde jsou klienti), používají se dva nepříliš hezké workaroundy. První spočívá v tom, že kromě cílové adresy přeNATujete i zdrojovou, aby odpověď šla zpátky přes router a byla správně přeložena. Druhý spočívá v tom, že klientům z vnitřní sítě dostávají na dotaz na příslušné doménové jméno jako odpověď rovnou skutečnou IP adresu serveru (keywords: BIND, views).
To záleží na konkrétní konfiguraci. Spíš bych vás ale chtěl odradit od toho, aby server přístupný z Internetu byl umístěn v lokální síti. Tím by většina podobných problémů odpadla a bylo by to i bezpečnější.To je asi pravda...zatim to jinak nejde..mozna casem to predelam.:)
Tiskni
Sdílej: