3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Existuje zpusob jak nejak jednoduse promapovat verejnou IP na PC uvnitr LAN tak, aby ta IP fungovala jak z venku z internetu, tak i z dalsich PC uvnitr v te siti?
Ano. Začněte tím, že kliknete nahoře na tlačítko FAQ…
U vašeho řešení je problém pravděpodobně v tom, že požadavek od klienta ve vnitřní síti je sice přeložen a přemapován na server v téže síti, ale odpověď už nejde přes router, který dělal překlad adres, takže přijde s jinou zdrojovou adresou, než klient očekával. Pomineme-li (zdaleka nejvhodnější) řešení, spočívající v přesunutí serveru do demilitarizované zóny (tj. mimo segment vnitřní sítě, kde jsou klienti), používají se dva nepříliš hezké workaroundy. První spočívá v tom, že kromě cílové adresy přeNATujete i zdrojovou, aby odpověď šla zpátky přes router a byla správně přeložena. Druhý spočívá v tom, že klientům z vnitřní sítě dostávají na dotaz na příslušné doménové jméno jako odpověď rovnou skutečnou IP adresu serveru (keywords: BIND, views).
To záleží na konkrétní konfiguraci. Spíš bych vás ale chtěl odradit od toho, aby server přístupný z Internetu byl umístěn v lokální síti. Tím by většina podobných problémů odpadla a bylo by to i bezpečnější.To je asi pravda...zatim to jinak nejde..mozna casem to predelam.:)
Tiskni Sdílej: