Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Existuje zpusob jak nejak jednoduse promapovat verejnou IP na PC uvnitr LAN tak, aby ta IP fungovala jak z venku z internetu, tak i z dalsich PC uvnitr v te siti?
Ano. Začněte tím, že kliknete nahoře na tlačítko FAQ…
U vašeho řešení je problém pravděpodobně v tom, že požadavek od klienta ve vnitřní síti je sice přeložen a přemapován na server v téže síti, ale odpověď už nejde přes router, který dělal překlad adres, takže přijde s jinou zdrojovou adresou, než klient očekával. Pomineme-li (zdaleka nejvhodnější) řešení, spočívající v přesunutí serveru do demilitarizované zóny (tj. mimo segment vnitřní sítě, kde jsou klienti), používají se dva nepříliš hezké workaroundy. První spočívá v tom, že kromě cílové adresy přeNATujete i zdrojovou, aby odpověď šla zpátky přes router a byla správně přeložena. Druhý spočívá v tom, že klientům z vnitřní sítě dostávají na dotaz na příslušné doménové jméno jako odpověď rovnou skutečnou IP adresu serveru (keywords: BIND, views).
To záleží na konkrétní konfiguraci. Spíš bych vás ale chtěl odradit od toho, aby server přístupný z Internetu byl umístěn v lokální síti. Tím by většina podobných problémů odpadla a bylo by to i bezpečnější.To je asi pravda...zatim to jinak nejde..mozna casem to predelam.:)
Tiskni
Sdílej: