V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Chcem začať robiť web stránku s problematikou Linuxu a sústrediť sa na začiatočníkov, nerobím s Linuxom dlho preto by som mal k začínajúcim užívateľom blízko. Z Windowsu som si obľúbil HTML editor Macromedia Deamweaver MX 2004. Nechcem flame ktorý HTML editor je v Linuxe najlepší a prečo ho nepoužívam, chcem len rozbehať Macromediu aby som sa pustil do stránok. Viem s ňou robiť a HTML až tak nepoznám, aby som používal notes, no nesedí mi ani prístupnejšie NVU, Mozilla Composer.
Skúšal som už všeličo aby som rozbehal Macromediu - Wine, Cedegu, Crossover a nič. Niečo som aj čítal na fóre, že nejaká staršia verzia Wine to zvládne, že Crossover Pro to tiež podporuje no nešlo mi to. Narazil som na jeden screen so zástupcom Dreamweaveru na ploche, takže to musí nejako ísť. Podarilo sa to niekomu z vás rozbehať? Inak používam SuSE 10.
Použil som balík crossover-pro-3.0.0-1.i386.rpm, Dreamweaver MX je medzi podporovanými, no po inštalácii aplikácia aj tak nejde. Stiahol som aktuálnu demo verziu Crossoveru install-crossover-standard-demo-5.0.1.sh, uvidím či to pôjde na novej verzii. Ešte taký detail, *.sh balík sa inštaluje pod rootom alebo userom? A ak to nepôjde ako ho potom odinštalujem?
Už to mám odskúšané, Crossover ide aj pod užívateľom, nemusí sa inštalovať pod rootom. Tú Macromediu som nerozbehal, soft si ťahal dáke balíky ale aj tak to nakoniec skončilo chybou v zmysle iKernel - nejaké volanie, zlá verzia, už presne neviem. Zaujímavé je, že namiesto natívnej Win 98 som použil že nepodporovaný Win 2000 a ten ma pustil v inštalácii ďalej, no nakoniec som to aj tak nespustil.
Tiskni
Sdílej: