abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1818 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Sagem Fast 840 a FC5

    29.3.2006 07:03 popKorn
    Sagem Fast 840 a FC5
    Přečteno: 828×
    Zdravim, zkousel jsem rozjet USB modem Sagem Fast 840 na FC5 a je to pro mne nocni murou. Projel jsem snad vsechny navody, co jsem nasel, ale proste ne a ne a ne ho rozjet. Kdyby mel nekdo chut a cas mi popsat, jak postupovat, tak bych byl moc vdecen.

    Odpovědi

    30.3.2006 21:41 popKorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    po aplikovani vsech kroku popsanych na http://www.sagem.com/support/site/modele_fax.php?page=livret v manualu na linux jsem se dostal az k vykonani prikazu make a vysledek:

    /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c:174: error: unknown field ‘owner’ specified in initializer /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c:174: warning: initialization from incompatible pointer type /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c: In function ‘eu_disconnect_postfirm’: /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c:950: error: ‘URB_ASYNC_UNLINK’ undeclared (first use in this function) /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c:950: error: (Each undeclared identifier is reported only once /tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.c:950: error: for each function it appears in.) make[3]: *** [/tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver/eu_main.o] Error 1 make[2]: *** [_module_/tmp/eagle-usb/eagle-usb-src/driver] Error 2 make[1]: *** [eagle-usb.ko] Error 2 make: *** [build] Error 2
    Matyáš Dvořák avatar 4.4.2006 11:57 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Koukni se na http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/64812

    je obdobny postup, ale me to pri konfiguraci pod FC5 pise:

    kernel-sources not found...

    zkousel jsem puvodne verzi 2.3.2, ktera pod fc3 byla v poradku, tak i verzi 1.9.9.1 dle clanku, ale furt to same...jadro mam 2.6.15
    Matyáš Dvořák avatar 4.4.2006 12:55 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    nasel jsem jeste tohle, zkus to a dystak napis jak to dopadlo, tedka to nemuzu otestovat... http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=1507&t=1467
    Uz jsem to rozchodil, ale pomoci ueagle-atm. Tady je odkaz: http://www.fedora.pl/index.php?option=content&task=view&id=132&Itemid=34
    
    Ja se pripojuju pres Volnyho, a ten pouziva PPPoA VPI/VCI=8/48.
    Snad se ti to taky podari rozchodit, preju hodne uspechu.
    
    Jeste upozorneni:
    V puvodnim kodu v /etc/ppp/peers/ueagle-atm je 0.35
    ja jsem zadal:
    plugin pppoatm.so 8.48 (s tou teckou 8.48 to nefunguje, musi tam byt mezera! 8 48)
    
    KOD
    user "prihlasovaci_jmeno"
    plugin pppoatm.so 8 48
    noipdefault
    usepeerdns
    defaultroute
    persist
    noauth 
    Matyáš Dvořák avatar 5.4.2006 16:52 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Zkousel jsem to vcera vecer a nic z toho nebylo, asi by se melo k telecomu pripojovat pres pppoe http://www.abclinuxu.cz/forum/show/67402#21 ale nevim jak na to...
    7.4.2006 12:58 Kodein | skóre: 4 | blog: kodblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Pppoe se musí nastavit v textaku, v nastaveni toho modemu (nevim ale kde to je ) a dal VPI a VCI na 8 a 48 , i když teď mi to píše 0 a 35 ale to je asi blbost.
    Matyáš Dvořák avatar 7.4.2006 13:41 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Myslim ze by se tam melo psat 48 viz http://www.abclinuxu.cz/forum/show/92712#6 ale nevim v jakym textaku nastavit PPPoE, zkus to najit :)
    Matyáš Dvořák avatar 7.4.2006 11:25 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    > kernel-sources not found... Jsem vyresil instalaci kernel-devel, to jsem zapomnel napsat...
    31.8.2006 15:23 DJnero | skóre: 9 | blog: Kill
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Ahoj no problem mame stejny (taky nenavidim kompilaci) ale k veci z fedory z updates si nainstaluj jadro 2.6.17 a v SRPMS si najdi taky kernel-src
    Come in here, dear boy, have a cigar. You're gonna go far with Debian Sid Unstable Intel X4500, Intel dual-core 2 GHz
    Matyáš Dvořák avatar 6.4.2006 10:50 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    URB_ASYNC_UNLINK je podle me preklep, melo by tam byt USB ...
    Matyáš Dvořák avatar 7.4.2006 11:26 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    ale kdo vi...
    Matyáš Dvořák avatar 6.4.2006 10:53 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sagem Fast 840 a FC5
    Hlavne se mi ten modem neobjevi v /dev/ kdyz ho pripojim odpojim a pripojim, ani dmesg nevypise kam se pripojil...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.